Лайфхаки по структурі сайту для ефективної SEO-оптимізації. Частина2

Якщо ви хочете збільшити трафік і конверсії на сайті, архітектура сайту – один з найефективніших SEO-важелів. 

Частина1

2. Зробіть структуру більш плоскою, але не дуже

Плоска структура сайту – це коли важливі сторінки знаходяться недалеко від головної. Це означає, що домашня сторінка знаходиться на відстані кількох кліків від важливих сторінок.

Багато SEO-фахівці говорять про правило трьох кліків. Це означає, що будь-яка важлива сторінка знаходиться на відстані максимум трьох кліків від домашньої сторінки, або сторінки з високим авторитетом.

Ілюстрація внизу показує, як це працює. Уявіть, що ваша домашня сторінка посилається на 100 сторінок, і кожна з цих 100 сторінок посилається ще на 100 сторінок і так далі. Це означає, що відвідувач, який прийшов на вашу домашню сторінку, може відвідати будь-яку з мільйона сторінок на відстані 3 кліків.

Примітка: Це швидше орієнтир, а не правило. Буває багато ситуацій, в яких правило трьох кліків не підходить. Незважаючи на це, завжди краще розташовувати важливі сторінки близько до авторитетних.

Ви можете запитати: чому б не використовувати повністю плоску архітектуру і облінковати все з головної сторінки. Цього не варто робити. Повністю плоска архітектура не дає вам структурувати сайт і задати йому контекстну ієрархію всередині контенту – а це необхідно для пошукових систем.

Як визначити глибину кліків
Якщо у вашого сайта багато сторінок, визначити глибину кліків вручну – непросте завдання.

На щастя, в більшості програм для SEO-аудиту є функція глибини кліків – наприклад, в Screaming Frog, Ryte, Moz, SEMrush та інших. Багато хто починає розраховувати глибину, починаючи з головної сторінки. Через це часто складно побачити загальну архітектуру.

Щоб дійсно зрозуміти структуру сайту, варто побачити її своїми очима. Для цього використовуйте інструменти візуалізації, наприклад, WebSite Auditor і Sitebulb. Вони добре відображають структуру посилань.

Далі  буде…

Джерело: zyppy.com

Частина3
Частина4
Частина5
Частина6
Частина7
Частина8
Частини9-10
Частини11-12
Частини13-15