Лайфхаки по структурі сайту для ефективної SEO-оптимізації. Частина7

Якщо ви хочете збільшити трафік і конверсії на сайті, архітектура сайту – один з найефективніших SEO-важелів. 

Частина1
Частина2
Частина3
Частина4
Частина5
Частина6

7. Використовуйте пагінацію і нескінченний скролл

Для сторінок категорій з сотнями або тисячами карток товарів є три способи, які миттєво допоможуть зробити архітектуру більш плоскою:

– Пагінація, або розбивка на сторінки
– Функція «подивитися всі сторінки»
– Нескінченний скролл

Найпростіший і популярний спосіб – розбити довгі перерахування категорій за допомогою пагінацію, або розбивки на сторінки.

Коли пагінація правильно застосовується, вона допомагає зробити архітектуру більш плоскою. Розбивка на сторінки подає сигнал Google, що всі записи сайту належать до одного і того ж джерела.

Більшість SEO-фахівців вважають за краще пагінацію, тому що її просто використовувати і роботам, і людям.

З іншого боку, функція «подивитися всі сторінки» також може зробити архітектуру більш плоскою – на всі записи посилаються з однієї сторінки.

Деяким SEO-фахівцям подобається функція «подивитися всі сторінки». Вони думають, що Google може ретельніше пройтися по всіх записах, тому що на них посилаються з однієї сторінки. Це спрацює якщо у вас не дуже багато продуктів або постів. Але якщо у вас сотні або тисячі записів, вони будуть довго грузитися, а це погано позначається на досвіді користувача.

Гібридний підхід – це нескінченний скролл. Він постійно автоматично завантажує нові записи в браузері користувача. У скроллі є також розмітка з номерами сторінок, яку легко розуміють роботи. У Google є хороша документація про те, як найкраще впровадити нескінченний скролл на сайт.

Як оптимізувати пагінацію

Коли ви використовуєте пагінацію, легко не помітити дрібниці, які поліпшать досвід користувачів і SEO-оптимізацію:

– Використовуйте правильну розмітку, включаючи посилання rel = “next” і rel = “prev” або хедери.
– Не нехтуйте посиланнями на сторінки знизу сторінки. Це теж може підвищити ваш рейтинг в пошукових системах.
– Пам’ятайте, що номери сторінок – це посилання. Це означає, що вони можуть впливати на досвід користувачів і збір даних роботом Google. Вони також можуть передавати показники реальних посилань, таких, як PageRank.

Посилання пагінації можна розташовувати не тільки лінійно – наприклад, 1,2,3,4, а ще й по групах: 1 … 20 … 24 – 25 – 26 … 40. Деякі SEO-фахівці виклали найоптимальніші стратегії посилань пагінації в відмінному керівництві від Audisto.

Джерело: zyppy.com

Частина8
Частини9-10
Частини11-12
Частини13-15