14 сценаріїв розвитку технологій від авторитетних аналітиків

Англійська організація CCS Insight представила свої прогнози розвитку технологій і суспільства в цілому на найближчі 10 років. У цьому списку можна знайти кілька абстрактних припущеннь, але є і конкретні прогнози. Всього їх було зроблено 90, але у даній статті представлені 14 найцікавіших і перспективних для людства. 

Що таке CCS Insight

CCS Insight є англійської організацією, яка займається прогнозами і аналітикою. У неї входять фахівці, що довгий час працювали з технікою. На сайті CCS Insight навіть красується запис, що свідчить, що вони ретельно відбирають своїх фахівців і всі вони мінімум 15 років працювали в напрямках, пов’язаних з технікою.

Частина прогнозів CCS Insight є загальнодоступними, наприклад, ті, що наведені в цій статті, а інша частина робиться під конкретні запити для бізнесменів, інвесторів та інших людей, яким треба знати, як буде розвиватися той чи інший напрямок.

Щороку CCS Insight бере участь в конференції, де її імениті аналітики діляться своїми думками на тему найближчого майбутнього. В цьому році, крім представників компанії, в конференції взяли участь багато знаменитих представники бізнесу і технологічних компаній, наприклад:

  • Кріштіану Амон (президент Qualcomm)
  • Стефан Штрайт (директор з маркетингу в TCL)
  • Олаф Суонті (генеральний директор Sunrise)
  • Деніел Рауш (віце-президент «Розумного будинку» в Amazon)

Нижче наведені приклади того, що може змінитися в майбутньому, з коротким описом плюсів і мінусів таких змін.

Apple Privacy

У 2020 році Apple запускає свій бренд «Apple Privacy»

Плюси: Як завжди, плюси всіх нововведень Apple з’ясовуються лише через деякий час. Якщо технології дійсно будуть працювати, можна буде говорити про підвищення безпеки. Apple є компанією з кращими фахівцями в світі, і вони вкрай рідко помиляються. Були випадки з витоками даних iCloud, але акаунти не були захищені двофакторною авторизацією. В іншому, з точки зору безпеки, Apple можна вірити.

Мінуси: Мінусами є тільки те, що Apple отримає ще більший вплив на ринку. Зате ці мінуси легко переведуться в плюси, якщо зможуть підтягнутися інші гравці ринку і зав’яжеться конкуренція.

Кому це вигідно: Вигідно це буде всім, так як безпека ніколи не буває зайвою. Не раді цьому будуть тільки ті, хто захоче скористатися уразливостями і не зможе, так як їх закриють.

Перевірка стану смартфона

У 2020 році мінімум п’ять операторів почнуть пропонувати абонентам щорічну «перевірку здоров’я» смартфона.

Плюси: Останнім часом, згідно з дослідженнями, користувачі перейшли на оновлення смартфона раз в три роки. Це пов’язано з підвищенням цін на флагмани і уповільненням розвитку технологій. Поява великої кількості сервісних центрів призведе до спрощення дрібного ремонту. Наприклад, заміни батареї. Навіть Apple вирішила розширити мережу своїх авторизованих сервісних центрів, провівши сертифікацію всіх охочих цього сторонніх сервісів.

Мінуси: З одного боку поява великої кількості сервісів призводить до конкуренції і зниження ціни, а з іншого, зміна їх статусу на “офіційний” призведе до подорожчання послуг. Друге точно буде мінусом.

Кому це вигідно: Вигідно це буде, в першу чергу, користувачам. Навіть незважаючи на підвищення ціни, вони отримають більш легкий доступ до якісного ремонту смартфона. В результаті їм не доведеться часто міняти дорогий гаджет.

Коли почне працювати 5G

Поява в 2020 році на ринку великої кількості смартфонів з підтримкою 5G призведе до падіння цін на них.

Плюси: Плюси зниження ціни очевидні – ціна буде нижче. Хіба це погано? А ще добре те, що поява великої кількості пристроїв з підтримкою мереж п’ятого покоління приведе до зростання інфраструктури. Ситуація може стати лавиноподібною. Користувачі купують смартфони – оператори будують мережі – користувачі купують ще більше смартфонів – оператори будують ще більше мереж… І так далі.

Мінуси: Знайти мінуси в такому розвитку подій складно. Тим більше, навіть незважаючи на розвиток нової технології, старі пристрої не перестануть працювати, так як будуть сумісні з новими мережами, просто вони не зможуть використовувати весь їхній потенціал.

Кому це вигідно: Знову в плюсі ​​будуть споживачі, та й оператори з виробниками теж не виявляться в програші. Перші отримають збільшення трафіку, а другі зростання продажів різних пристроїв, на кшталт портативних роутерів і гаджетів розумного будинку.

Масова система разпознаванія осіб

У 2021 році з’явиться надійна система виявлення в натовпі потенційних зловмисників.

Плюси: Системи виявлення в натовпі вже існують і навіть вміють будувати прогнози на підставі штучного інтелекту. Ось тільки вони часто помиляються. Виходить, що будь-яку людину можуть “вирвати” з натовпу для перевірки. У підсумку він запізниться на потяг або літак або просто втратить багато часу. З системою, яка не буде помилятися, такі ситуації будуть майже виключені.

Мінуси: Мінуси в такій системі знайти буде складно. Особливо, якщо вона буде працювати коректно.

Кому це вигідно: Органам правопорядку буде істотно простіше вести слідство і профілактичну роботу. В результаті від підвищення рівня безпеки повинні виграти прості люди. Якщо все буде працювати так, як задумано, і не буде зловживань, про які багато говорять, плюси будуть саме такими.

Боротьба з фейковими відео

У 2021 році з’явиться система визначення підроблених відео.

Плюси: Те, як штучний інтелект і інші засоби обробки відео можуть робити з однієї людини на відео іншого, просто лякає. Для боротьби з такими відео Google хоче до 2021 року створити спеціальний засіб. Говорити про окремі плюси не доводиться. Для чесних людей в такій системі визначення фейків взагалі одні суцільні плюси.

Мінуси: Якщо ви не хочете нікого обдурити, то мінусів в такому засобі боротьби з фейками для вас не буде. Адже фальшиві записи можна використовувати не тільки для жарту чи розіграшу, але і для того, щоб зганьбити людину, і навіть для помилкових звинувачень у злочинах.

Кому це вигідно: Засіб боротьби з підробленими відео буде вигідний всім, хто може від них постраждати. І, звичайно, самої Google. Якщо вона осилить це завдання, то істотно піднімає свій авторитет.

Мережі 5G від Amazon

В 2021 році Amazon придбає ексклюзивне право використання мереж 5G, як мінімум, в одній країні.

Плюси: У монополії рідко можна знайти багато плюсів.

Мінуси: Amazon – крута компанія, але хороша вона там, де є конкуренція. Якщо конкуренції на ринку зв’язку не буде, якість зв’язку буде не найкращим.

Кому це вигідно: В першу чергу, це буде вигідно самій Amazon, яка буде отримувати всі вершки з ринку. 5G захочуть користуватися всі. Навіть якщо якість буде не найкращою, все одно Amazon буде в плюсі.

Новий серіал Netflix

У 2022 році Netflix доведеться шукати нові шляхи просування, так як аудиторія перестане рости.

Плюси: Можливо, будуть придумані нові цікаві фішки, або просто опрацьовано щось зі старого, але в будь-якому випадку гірше контент від цього не стане.

Мінуси: Мінуси в цій ситуації можуть бути тільки для компанії, так як їй треба буде вкладатися у щось нове. Більше мінусів немає.

Кому це вигідно: Виграють від цього прості споживачі, які отримають новий контент або ще більшу конкуренцію з іншими сервісами. Там і Apple TV + вже трохи зміцніє. Загалом, буде цікаво.

Автоматична система фіксації порушень

У 2022 році на великих спортивних подіях штучний інтелект зможе замінити живих суддів.

Плюси: Теоретично ймовірність помилок стане нижче, особливо, якщо живі люди будуть перевіряти рішення, прийняті комп’ютером.

Мінуси: Мінуси випливають з плюсів. Зараз суддівські помилки неприємні, але іноді вносять дуже цікаві елементи в гру. Наприклад, випадково зарахований зайвий гол робить матч набагато цікавіше. Якщо цих помилок не буде, зникне людський фактор, який іноді має бути в будь-якій справі.

Кому це вигідно: В першу чергу, як не дивно, це вигідно букмекерам. Вони зможуть приймати ставки без необхідності коригувань на випадкові події. У другу чергу, від цього виграють сильні спортсмени, так як їх складніше буде випадково або “майже випадково” засудити.

Samsung Galaxy Glasses

У 2022 році Samsung випустить Galaxy Glasses.

Плюси: Свого часу, коли багато розробляли VR (віртуальну реальність), Тім Кук сказав, що більше вірить в AR (доповнену реальність). Через пару років Apple почала демонструвати, що це були не просто слова. У підсумку вона знову опинилася локомотивом. Розробки в AR-сфері були і до цього, але тепер це набуло розмаху істерії. Всі хочуть AR. Плюси в тому, що технологія зручна, якщо єю не зловживати, і з появою нових гаджетів вона буде поширюватися ще більше.

Мінуси: Людський мозок поки не готовий до того, що він бачить щось, чого немає. Ідеш в окулярах, бачиш рекламний стовп, а його немає. Так можна почати плутати реальні об’єкти з вигаданими. Такі експерименти були і їх результати змушують замислитися.

Кому це вигідно: Якщо Apple не встигне випустити своє рішення, вигідно це буде для Samsung. Якщо ринок уже буде сформований, компанії доведеться складно, але від конкуренції виграють прості споживачі.

Тестування працівників

До 2023 року психометричне тестування розробників стане звичайним явищем. Особливо це відноситься до розробників ПЗ.

Плюси: Роботодавці отримають більше продуктивних працівників, які зможуть видавати відмінний результат. Все це призведе до поліпшення продуктів і скорочення термінів їх підготовки до випуску.

Мінуси: Не факт, що тестування буде враховувати всі особливості особистості працівника. Може вийти так, що дрібна особливість психіки відштовхне недалекоглядно роботодавця, але саме вона робить з людини генія. Занадто небезпечно намагатися привести таке широке поняття, як людина, до загального стандарту.

Кому це вигідно: Якщо система буде працювати без збоїв, вигідно це буде, в першу чергу, роботодавцям і хорошим працівникам. Питання тільки в тому, що робити не дуже хорошим працівникам. Вони взагалі втратять шансів? Можливо так.

Новий тип носимих пристроїв

До 2023 року відсутність відмінностей в наборах даних змусить виробників носимих пристроїв платити користувачам за їх дані.

Плюси: Так як розвиток переносної електроніки рано чи пізно упреться в свою стелю, і в лабораторії не можна буде прорахувати всі сценарії використання, розробки на основі призначених для користувача даних стануть суттєвим кроком вперед. Так гаджети стануть краще і будуть показувати більш стабільні результати.

Мінуси: Вже зараз виробники мають доступ до частини даних користувачів. Просто зараз вони знеособлені і занадто сумбурні. Якщо отримати доступ до конкретних користувачів і платити їм за їх дані, швидше за все, це вплине на вартість продукції. Втім, навряд чи збільшення ціни буде настільки суттєвим.

Кому це вигідно: Знову в плюсі ​​будуть споживачі. Поліпшення якості будь-якого продукту вигідно, в першу чергу, саме їм.

Коли з’являться домашні роботи

До 2025 року в кожному п’ятдесятому будинку в розвинених країнах буде домашній робот.

Плюси: Домашній робот це добре. А ще краще, що технології дозволять зробити їх доступними практично повсюдно.

Мінуси: Головне, щоб домашні роботи дійсно допомагали. Малоймовірно, що за 6 років можна буде настільки поліпшити технологію їх виробництва, щоб вони стали дійсно незамінними помічниками. А ще питання, чи вважаються роботами, наприклад, роботи-пилососи? Вони і зараз вже є, як мінімум, в кожному п’ятдесятому будинку.

Кому це вигідно: Поява нового типу пристроїв не так вигідна споживачу, як конкуренція на ринку вже існуючих і майже незамінних гаджетів, наприклад, смартфонів. Виходить, що, в першу чергу, роботи стануть вигідні виробникам, які нарешті почнуть збирати урожай зі своїх багаторічних вкладень.

Інтерфейс мозок-комьютер

До 2027 року інтерфейс мозок-комп’ютер перейде з медичної сфери в комерційну.

Плюси: Подібне поширення технологій призведе до появи нових приладів і гаджетів. В тому числі, це може допомогти в спілкуванні з роботами з попереднього пункту. Крім цього, розширення технології дозволить користуватися такими інтерфейсами людям з обмеженими можливостями, що зробить їх життя більш повноцінним.

Мінуси: Головним мінусом знову ж буде деяке непорозуміння наступаючого занадто швидко майбутнього. Наскільки наш мозок буде готовий до таких нововведень. Якщо це буде нормально працювати і не заподіє ніякої шкоди, мінусів в цьому явищі не буде.

Кому це вигідно: Поява такого способу спілкування з комп’ютером буде вигідна виробникам гаджетів, які зможуть істотно розширити їх функціональність. Також це зможе розширити можливості людей з обмеженими можливостями.

Віртуальна реальність в боротьбі з екологією

До 2029 року розвиток віртуальної реальності і турбота про екологію скоротять кількість ділових поїздок на 20 відсотків.

Плюси: Раз аналітики дають такий прогноз, зваживши всі фактори, це означає, що ми отримаємо відразу два плюси. По-перше, людство почне більше дбати про екологію, а по-друге, технології віртуальної реальності вийдуть на новий рівень за ці 10 років.

Мінуси: Розвиток месенджерів, телефонії і інших засобів зв’язку вже призвело до того, що ми майже не зустрічаємося один з одним, вважаючи за краще спілкуватися віддалено. Поява віртуальної реальності стане ще одним камінчиком у город того, щоб остаточно замкнутися вдома. У підсумку з миром ми будемо спілкуватися через віртуальну реальність, з роботом- через мозковий інтерфейс, а їжу замовляти віддалено. Не така вже хороша перспектива.

Кому це вигідно: Не будемо про сумне. Розвиток технологій є вигідним усім. Як і боротьба за екологію. Нам всім жити в цьому світі, а другого у нас поки немає.

Прогноз на 10 років

Крім конкретних прогнозів на найближче десятиліття, наведених вище, на конференції обговорювалися і більш загальні питання. Наприклад, багато говорили про велике навантаження на світову економіку. Це торкнеться всіх країн, а не тільки розвинених або тих, що розвиваються.

Говорилося також про технологічний націоналізм. Таким дивним терміном експерти називали ситуації, коли уряди країн в якості інструменту своєї політики використовують великі технологічні компанії. Як приклад наводився Китай і Huawei.

Взагалі, зазначалося, що в 2010 році технологічні компанії акумулювали 1 трильйон доларів прибутку, а в 2019 році вже 1,7 трильйона. Це говорить про те, що такі компанії набирають все більшої ваги і зайвий раз підтверджують технологічність нашого часу.

Актуальність боротьби за екологію була окремо відзначена як раз на тлі зростання таких компаній і переходу до ще більшого споживання енергії, яку треба якось добувати. Навіть простий перехід до мереж 5G потребують значно більших енерговитрат. Тому треба думати, як добувати енергію, не завдаючи шкоди нашій планеті.

Джерело: hi-news

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*