Google запустила найбільше оновлення пошукової системи за п’ять років

Google приступила до найбільшого оновлення пошукових алгоритмів за останні п’ять років. Нова технологія, заснована на штучному інтелекті, стане більш «розуміючою», так як буде аналізувати не окремі слова, а запити користувачів цілком.

Google почала впроваджувати оновлення алгоритму свого пошукача, яке в своєму блозі називає найбільшим як мінімум за останні п’ять років.

Це перший випадок, коли на практиці буде застосована технологія природної обробки мови, яка привернула увагу вчених ще в минулому році. Розуміння мови – одна з найбільших складнощів для штучного інтелекту через його змінність. Значення слів може змінюватися в залежності від того, хто і в якому контексті використовує ті чи інші слова.

До сих пір алгоритм пошукової системи Google намагався визначити, яке з слів в запиті має найбільше значення. Короткі слова або слова, що часто зустрічаються, він ігнорував. Це дозволяло пошуковику визначити основну тему запиту, але часто заважало зрозуміти, чого конкретно хотів користувач.

Нова технологія, відома як BERT, покладається на мовну модель, створену на основі аналізу величезних обсягів тексту в мережі. Замість того щоб аналізувати слова в запиті одне за іншим, BERT аналізує їх одночасно, включаючи короткі слова, що ігнорувалися раніше. Як приклад запиту, з яким пошуковик тепер навчився справлятися, представники компанії привели такий: «Скільки років було Тейлор Свіфт, коли Каньє стрибав на сцені?»

При цьому компанія повідомляє, що зміни залишаться непомітними для більшості користувачів. Оновлення вплине на один з десяти запитів, розповів віце-президент з питань пошуку Панду Найак. В останні дні Google вже почала оновлювати програмне забезпечення своїх дата-центрів, щоб змінити процес обробки запитів англійською, а найближчим часом займеться запитами і на інших мовах.

Найак також підкреслив, що в деяких випадках новий алгоритм знаходить інформацію гірше, ніж старий. Він підкреслив, що робота над проектом буде постійно продовжуватися. «Я не думаю, що ми близькі до вирішення проблеми мови, але це хороший крок», – заявив голова відділу штучного інтелекту Google Джефф Дін.

Джерело: inshe.tv

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*