На Facebook з’явиться незалежний орган за скаргами користувачів

Група експертів вивчатиме скарги на неправомірне видалення контенту з Facebook. Їх рішення будуть обов’язковими для виконання. Однак контент можна буде не відновлювати, якщо це порушує закон. Соціальна мережа Facebook повідомила подробиці про незалежний наглядовий орган, якому користувачі зможуть поскаржитися на неправомірне видалення контенту. Соцмережа розраховує залучити до цієї діяльності близько 40 експертів, йдеться в повідомленні Facebook, опублікованому у вівторок, 17 вересня.

Імена перших учасників групи, як очікується, стануть відомі до кінця поточного року. Їх призначатимуть на 3 роки. Кожну скаргу буде розглядати група з 5 експертів. Їх рішення буде обов’язковим для виконання і має вступати в силу як можна швидше. Єдиним винятком є ​​ситуація, коли керівництво Facebook визнає, що відновлення контенту буде означати порушення законодавства.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг вперше заявив про плани створити подібний орган в минулому році. Очікується, що він приступить до роботи на початку 2020 го.

Витік особистих даних і антимонопольне розслідування США

За 15 років існування соціальна мережа неодноразово ставала об’єктом критики користувачів або предметом інтересу влади. Так, на початку 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook виток особистих даних. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передавала їх третім особам, в тому числі, імовірно, передвиборному штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, який використовував їх для політичної реклами.

У вересні 2019 року низка американських штатів почала антимонопольне розслідування відносно соціальної мережі. Влада має намір з’ясувати, чи зловживав Facebook своїм домінуючим становищем на ринку.

Джерело: facenews.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*