Хакер виклав у відкритий доступ паролі для понад 500 тисяч IoT-пристроїв

Оператор сервісу, який здійснює DDoS-атаки на замовлення, виклав в мережу паролі для 515 тисяч пристроїв інтернету речей, маршрутизаторів і сервісів. У списках значаться IP-адреси, логіни і паролі для сервісу Telnet – протоколу віддаленого доступу до пристроїв.

Повідомляється, що для своїх цілей хакер використовував видимі в інтернеті пристрої з відкритими Telnet-портами, після чого підбирав до них заводські або нескладні паролі. Як правило, такий метод використовують зловмисники для підключень до пристроїв і заражень їх вірусним ПО.

При цьому зазвичай оператори хакерських сервісів такі дані не викладають у відкритий доступ. Однак в даному випадку кіберзлочинець запевняє, що дані йому більше не потрібні, оскільки він переходить на нову модель бізнесу.

Нагадаємо, в лабораторії «Доктор Веб» відзначають чималий зростання кількості вірусних атак на розумні гаджети, техніку і електроніку. За 2018 рік було зафіксовано 99,2 мільйона випадків захоплення шкідливим ПЗ, а це в чотири рази більше, ніж роком раніше.

Більш того, прогнози аналітиків на майбутнє зовсім невтішні: число кібератак, як і їх складність, в подальшому буде тільки збільшуватися. На думку експертів, це пов’язано навіть не стільки з розвитком IoT, скільки з байдужим ставленням користувачів до власної кібербезпеки.

Джерело: mediasat.info

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*