Кіберполіція припинила діяльність адміністратора хакерського форуму

Зловмисник створив шкідливе програмне забезпечення, яке розміщував на власних хакерських форумах для отримання інформації про користувачів інфікованих комп’ютерів. Крім цього, вiн створив вірус для отримання авторизаційних даних від різних Інтернет-акаунтів користувачів заражених комп’ютерів. Розповсюджував його за допомогою месенджерів.

Працівники кіберполіції в Донецькій області спільно зі слідчими поліції Донеччини, під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області, викрили 24-річного місцевого мешканця у несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальної техніки.

На власних хакерських форумах чоловік неодноразово створював тематичні записи з посиланням на завантаження вірусу. Він був замаскований під файл для встановлення легальної програми.

Крім цього, кіберполіція встановила, що на початку року фігурант створив інше спеціальне шкідливе програмне забезпечення. Його «робота» полягала в отриманні авторизаційних даних користувачів заражених комп’ютерів. Розповсюдження цього вірусу здійснював за допомогою месенджеру при замовленні певних послуг або консультації. Таким чином фігурант викрадав логіни та паролі від електронних поштових скриньок та інших акаунтів.

Також фігурант здійснював надання послуг з криптування файлів, продажу баз даних, що містили логіни електронних поштових скриньок, які належать мешканцям США та паролів до них.

Правоохоронці провели обшук за місцем його мешкання. За результатами вилучено комп’ютерну техніку. Під час попереднього огляду в адміністративній панелі шкідливого програмного забезпечення виявлені заражені комп’ютери з різних країн.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення чоловіку підозри.

Джерело: stopcor.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*