Нацполіція розслідує хакерську атаку на Burisma і Квартал 95

В рамках кримінального провадження поліція звернулася до ФБР і компанії з безпеки Area1.

Кримінальне провадження про можливі хакерські атаки на сайти компаній Burisma і Квартал 95 відкрила Національна поліція. Про це повідомляє прес-служба МВС.

В рамках розслідування поліція звернулася до ФБР та американської компанії Area 1, яка виявила ознаки хакерської атаки, з проханням передати відому їм інформацію.

14 січня в New York Times з’явилася стаття про те, що хакери з російських спецслужб успішно зламали сервери Burisma, можливо, намагаючись знайти компромат на колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, ймовірного суперника президента США Дональда Трампа на виборах в 2020 році. Син Джозефа Байдена – Хантер Байден працював в наглядовій раді компанії Burisma Holdings Limited, що займається видобутком нафти і газу в Україні і ставить за мету диверсифікацію поставок енергоносіїв в нашу країну.

Тиск Трампа на президента Володимира Зеленського, щоб той почав розслідування проти Байдена через нібито факти корупції у Burisma стало причиною оголошення президенту США імпічменту.

За інформацією компанії Area 1, хакери з ГРУ і групи Fancy Bear з початку листопада 2019 року розсилали співробітникам Burisma фішингові листи, які виглядали як такi, що прийшли з внутрішньої мережі і містили посилання на підроблені сайти, де співробітникам пропонувалося ввести ім’я користувача і пароль.

Хакерська атака була виявлена ​​напередодні Нового року. Тижнем пізніше в Area 1 встановили, що атакам піддалися декілька українських компаній, пов’язаних з Burisma: КУБ-Газ, Еско-Південь, Надрагаз, Техноком-Сервіс і ПАРІ. Також повідомлялося, що був атакований і Квартал 95 – імовірно, шукали листування колишнього керівника компанії, а нині – глави СБУ Івана Баканова.

Співзасновник Area 1 Орен Фальковіц стверджує, що атака на Burisma була успішною. Що саме вдалося знайти хакерам, невідомо.

Джерело: news.liga.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*