Російське ФСБ наділили пріоритетними повноваженнями блокування сайтів

Одну з структур Федеральної служби безпеки Росії наділили повноваженнями блокувати сайти швидше, ніж це робиться через суд і Роскомнадзор. Дана структура – Національний координаційний центр з комп’ютерних інцидентів (НКЦКІ) буде, за офіційною версією, відповідати за боротьбу з кібератаками.

НКЦКІ включили в число організацій «Координаційного центру доменів .ru / .рф» і наділили правом звертатися до реєстраторів доменів зі скаргами на сайти-порушники. Для останніх це означає припинення делегування доменного імені та закриття доступу до ресурсу.

Процедура розделегування доменного імені дає структурі ФСБ можливість набагато швидше обмежити доступ до ресурсу, ніж це дозволяють діючі норми. Між структурою ФСБ і реєстратором не буде проміжних ланок, і доступ до розделегованого домену буде припинятися повністю і остаточно.

Представник «Координаційного центру доменів .ru / .рф» заявив, що НКЦКІ буде виявляти фішингові ресурси, джерела шкідливого програмного забезпечення, відстежувати активність ботів і інші атаки з використанням російських національних доменів.

Джерело: coinspot.io