Сноуден не радить чиновникам користуватися WhatsApp і Telegram

Колишній співробітник Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвард Сноуден назвав використання месенджерів WhatsApp і Telegram небезпечним.

Про пов’язаний з ними ризик Сноуден заявив, відповідаючи на запитання кореспондента французької радіостанції France Inter, який зазначив, що президент Франції Емманюель Макрон використовує для зв’язку із співробітниками Telegram, а глава уряду Едуар Філпп спілкується з міністрами в WhatsApp.

«Будь-яка з цих програм краще, ніж СМС або телефон без системи кодування, але якщо ви прем’єр-міністр, то використання цих систем є дуже ризикованим. Якщо хто завгодно в уряді використовує WhatsApp, це помилка », – відповів Сноуден.

Екс-співробітник АНБ зазначив, що володіюча WhatsApp компанія Facebook «шар за шаром» знімає з месенджера захист, запевняючи при цьому, що не може слухати розмови, так як ті залишаються зашифрованими.

«Але вони намагаються робити це заради національної безпеки. Насправді такі програми ніколи не використовувались заради безпеки суспільства, вся справа у владі, впливі, можливості змінити хід подій в світі в напрямку, бажаному тими, хто управляє цими системами. Так що, не використовуйте WhatsApp або Telegram, якщо у вас є альтернатива», – заявив Сноуден.

За його словами, замість обох програм краще використовувати месенджери Signal або Wire.

Відповідаючи на запитання кореспондента France Inter про те, які заходи безпеки можна порадити всім користувачам смартфонів і комп’ютерів, Сноуден сказав, що не хоче вводити користувачів в оману, так як боротьба зі спецслужбами в будь-якому випадку нерівна.

Джерело: capital.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*