Євросоюз продовжує рейди в ЦОД: закритий піратський файловий хостинг

Череда рейдів в європейські дата-центри, пов’язані з незаконною діяльністю, триває. У минулу середу поліція Нідерландів, Франції та Німеччини провела обшуки в рамках розслідування порушення авторських прав найбільшим файловим хостингом в Німеччині Share-Оnline.biz

Сервіс зберігав мільйони файлів, розміщених на 700 серверах, і обслуговував 6-10 млн відвідувачів щомісяця. Раніше він отримав більше 8 млн попереджень про піратський контент, і навіть «видалив» спірні файли, які, втім, незабаром повернулися на свої місця, що і послужило приводом для розслідування.

Сайт дозволяв завантажувати файли об’ємом до 1 Гбайт в разі безкоштовного аккаунта або до 2 Гбайт без обмеження швидкості при оплаті доступу. Преміум-аккаунт обходився від 10 євро за 28 днів до 40 євро за 6 місяців користування. Поліція повідомила, що сервіс приніс своїм власникам дохід у межах 50 млн євро.

Як повідомляє підрозділ поліції по боротьбі з кіберзлочинністю землі Північний Рейн-Вестфалія (ZAC NRW, Німеччина), що очолює розслідування: веб-сайт, на якому розміщувався піратський відео і музичний контент, був закритий, але ніяких арештів проведено не було.

Зараз відомо, що троє неназваних підозрюваних у віці 40, 48 і 50 років використовували платформу «спільного доступу до файлів», де можна було завантажувати контент для поширення в Інтернеті. А головним підозрюваним вважається 54-річний житель Аахена (Німеччина), який з 2010 року орендував величезну кількість серверного простору в голландському центрі обробки даних, що обчислюється двозначними числами в петабайтах.

Як завантаження, так і скачування піратського контенту є кримінальним злочином згідно з німецьким законом про авторське право. Порушникам загрожує тюремне ув’язнення терміном до трьох років або штраф. Власникам сайту, який займався розповсюдженням піратського контенту в комерційних цілях, загрожує до п’яти років тюремного ув’язнення.

Раніше в Німеччині було закрито нелегальний ЦОД, розташований в колишньому ядерному бункері НАТО і яким було надано хостинг для сайтів, що займалися продажем наркотиків, поширенням дитячої порнографії, крадіжкою даних та іншою незаконною діяльностю. А на початку жовтня припинив роботу абузостійкий хостинг в Нідерландах, який прихистив у себе десятки операторів бот-мереж.

Джерело: servernews

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*