ICANN зняла обмеження на ціни доменів в зонах .ORG і .INFO

ICANN повідомила про своє рішення зняти всі обмеження цін на доменні імена в зонах .ORG і .INFO. Таким чином адміністратор зони .ORG PIR Registry тепер може встановлювати будь-які високі ціни на реєстрацію та продовження доменних імен. Також адміністратор зони .INFO Afilias тепер може встановити будь-які ціни в зоні .INFO.

Це рішення було прийнято, незважаючи на практично одноголосні заперечення спільноти: Тільки шість відгуків з 3100 були на підтримку реформи.

ICANN має намір прирівняти старі домени загального призначення (Legacy TLDs) до нових доменних зон, встановивши в них єдині правила. Експерти виступають проти такого нововведення, так як в старих доменних зонах (особливо це стосується зони .ORG, в якій розміщують свої сайти некомерційні організації) склалася велика і стабільна аудиторія, яка звикла до того порядку, який був встановлений раніше. Цей порядок – обмеження вартості доменів, завдяки якому власники доменів завжди точно знали, що різкого стрибка вартості можна не чекати, і всі витрати на утримання своїх доменів легко спрогнозувати. ICANN вважає, що цей порядок незабаром перестане відповідати вимогам ринку, коли нові gTLD стануть більш популярними. Однак чи варта реформа можливого різкого падіння аудиторії в такій авторитетній зоні, якою є .ORG?

PIR Registry вже виступила із заявою про те, що вона не буде піднімати ціни. Але що буде, коли зміниться керівництво компанії? Нові лідери цілком можуть обрушити доменну зону заради короткострокового великого прибутку. Найближчим часом ця реформа, можливо, не зробить помітного впливу. Проте, насіння нестабільності вже посіяні.

Можливо, в майбутньому ICANN планує скасувати обмеження на ціни також і в зоні .COM, але на даний момент це здається неприйнятним навіть для найпереконаних прихильників повної свободи ринку.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*