Суд проти публікації списків доменних імен

Більшість реєстрів TLD щодня автоматично публікують список всіх доменних імен в їх зоні, але суд в Чилі ухвалив, що це створює ризик кібербезпеки.

NIC Chile, яка управляє .cl, минулого тижня заявила, що виграла апеляцію за рішенням Ради з прозорості, яке змусило б її опублікувати список своїх доменів.

Апеляційний суд постановив, що реєстр має право відмовити в передачі електронної таблиці Excel, в якій перераховані 575 430 доменів в .cl тій особі, яка його запросила.

Запит був тільки на сам список доменів, без будь-яких інших даних, і без інформації Whois про власників реєстрації.

Проте, передача списку створить «ризики кібербезпеки», – вважає адвокат NIC в Чилі Маргарита Вальдес Кортес.

NIC Чилі сказали в своїй заяві:

«У цьому конкретному випадку було визнано, що масова доставка доменних імен приватній особі може створювати ризики кібербезпеки різного роду, як щодо доступу до інформації через ці доменні імена, так і в зв’язку з тим, що, маючи такий список, атаки на сервери, фішинг, спам і т.д. можуть бути спрощені. Також, Апеляційний суд повідомив, що надання даних зачіпає комерційні та економічні права власників цих доменів .CL, тому існує законна причина, яка виправдовує відмову NIC Chile передавати список всіх зареєстрованих імен».

Кортес сказав, що справа буде передана до Верховного суду країни для прийняття остаточного рішення після того, як Рада з прозорості розгляне апеляцію.

Джерело: domainincite.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*