Австралійська національна мовна корпорація програла спір за домен ABC.NET

Компанія ABC, національна мовна корпорація Австралії, програла спір у Всесвітній організації інтелектуальної власності за право управління доменом ABC.NЕT. Скарга ABC була розглянута в рамках єдиної політики вирішення доменних спорів UDRP.

Як з’ясувалося, домен ABC.NЕT був зареєстрований його власником ще в 1995 році. І треба сказати, що компанію ABC (яка, до речі, використовує для свого сайту домен abc.net.аu) довгий час не турбував факт існування такого доменного імені. Зрештою, ABC – це не тільки абревіатура від Australian Broadcasting Corporation, а й перші три букви англійського алфавіту, які часто використовуються в значенні «азбука», «буквар», «прописна істина». Таким чином, доменне ім’я є загальновживаним словом, і навряд чи хтось може претендувати на ексклюзивні права на нього.

Скаргу мимоволі спровокував сам власник домену ABC.NET. У 2017 році він звернувся в компанію ABC і повідомив, що йому помилково надходять електронні листи, адресовані мовній корпорації. У ABC визнали таку ситуацію неправильної – і не знайшли нічого кращого, ніж спробувати відібрати домен у його власника.

Але спроба не увінчалася успіхом. Арбітр Робер Беджлі не побачив злого наміру в реєстрації домена ABC.NЕT. Також не були представлені і будь-які докази використання цього домену в протиправних цілях. Втім, і дії компанії ABC арбітр не став розцінювати як спробу зворотного захоплення доменного імені. У своєму висновку він зазначив, що компанія, швидше, не розібралася в усіх нюансах справи, ніж робила усвідомлену спробу недобросовісно заволодіти доменом.

Джерело: domainnamewire

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*