.COM можуть визнати атрибутом товарних знаків

Верховний суд США має намір розглянути апеляцію, щоб вирішити, чи може додавання .com до загального терміну зробити його товарним знаком, повдомляє domainpulse

Справа стосується сайту онлайн-бронювання готелів Booking.com, якому Управління по патентах і товарних знаках США (PTO) відмовило у праві на торговельну марку за назвою сайту, оскільки слово “Booking” (“бронювання”) є занадто загальним і не може претендувати на відповідний захист.

Компанія Booking.com, що базується в Амстердамі, почала використовувати своє ім’я в усьому світі в 2006 році і подала дві заявки на товарні знаки в 2011 і 2012 роках.

Трибунал PTO відхилив ці заявки в 2016 році, заявивши, що “Booking.com посилається на загальне значення бронювання житла і поїздок і не може бути зареєстровано і використовуватися в якості товарного знаку”.

Відповідно до закону США, відомому, як “Закон Ланхема” (The Lanham Act), тільки терміни, які відрізняють певний продукт або послугу від інших на ринку, можуть бути товарними знаками. Закон також забороняє реєстрацію товарних знаків для загальних термінів. Зі свого боку, Booking.com наполягає, що додавання .com до загального терміну робить його товарним знаком.

У PTO відзначили, що федеральні суди відхилили заявки на торговельні марки для інших схожих імен, таких як hotels.com, mattress.com і lawyers.com.

На захист своєї позиції Booking.com представила результати опитування, в ході якого три чверті (74%) споживачів “визначили Booking.com як бренд”. Це дало підставу для окружного апеляційного суду США в Річмонді, штат Вірджинія, в лютому минулого року стати на сторону компанії.

Booking.cоm звернулася до Верховного суду з проханням залишити в силі постанову окружного суду.

Противна сторона, відомство по патентах і товарних знаках, продовжує наполягати, що додавання .com до загального слову не робить його винятковим.

Однак, саме PTO визнало, що “неможливо використовувати BOOKING.CОM граматично узгодженим чином для загального позначення чогось” (окрім позначення самої компанії і її бренду).

Домен .COM на сайтi Ukrnames можна придбати за 431 грн.