ICANN дивиться на доходи доменного бізнесу з песимізмом

Корпорація ICANN опублікувала проект свого бюджету на 2021 фінансовий рік. З документа випливає, що корпорація планує отримати доходи в сумі 140,4 мільйона доларів. Це трохи більше, ніж закладено в бюджеті на 2020 рік (140,1 мільйона). При цьому корпорація очікує зниження доходів від діяльності нових загальних доменів верхнього рівня.

Одним з джерел доходу ICANN є відрахування в 0,25 долара за кожну реєстраційну операцію з будь-яким доменним ім’ям (власне реєстрація, її продовження або трансфер домену). У 2020 році корпорація має намір отримати за ці операції від нових доменів 5,5 мільйона доларів. А в бюджет 2021-го закладена сума в 5,1 мільйона. Інше джерело доходу – фіксовані щорічні виплати в бюджет ICANN від реєстратур нових загальних доменів верхнього рівня. Сума цього внеску становить 25 тисяч доларів. Судячи з цієї статті бюджету, ICANN вважає, що не дорахується в 2021 фінансовому році семи нових доменів. Найімовірніше, корпорація очікує продовження відмов від доменів-брендів. Число таких «відмовних» доменів на цей момент досягло вже 69.

Нарешті, свій внесок в бюджет ICANN роблять і доменні реєстратори. Але і очікувані доходи від їх внесків в проекті бюджету на 2021 фінансовий рік було знижено в порівнянні з 2020 роком – 9,6 мільйона доларів проти 10,7 мільйона. Це означає, що корпорація прогнозує скорочення числа акредитованих реєстраторів приблизно на 100 одиниць.

Резюмуючи всю цю інформацію, ресурс Domain Incite саркастично робить висновок, що якщо ви залучені в доменну індустрію і не є компанією Verisign (керуючою доменом .COM), 2021 рік навряд чи буде для вас простим.

Джерело: domainincite.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*