Apple призупинила прослуховування запитів користувачів до Siri

Після численних скарг від своїх споживачів, в Apple вирішили призупинити програму оцінки якості голосового помічника Siri, яка передбачає прослуховування менше 1% звернень користувачів, повідомляє агентство Bloomberg.

«На час ретельної перевірки сервісу ми припиняємо систему оцінки роботи Siri по всьому світу. Крім того, майбутнє оновлення для пристроїв дозволить клієнтам вибрати, чи хочуть вони брати участь в такій програмі для оцінки якості Siri чи ні », – йдеться в повідомленні Apple.

Раніше в Apple стверджували, що ця перевірка необхідна, щоб зрозуміти, як працює Siri, чи доречні її відповіді, чи правильно вона розпізнає команди і так далі.

Оголошення від Apple з’явилося після скандальної публікації в газеті The Guardian, в якій були розкриті пікантні деталі від партнерів Apple (а вже вони задіяли в цій програмі спеціальних працівників, які знають різні мови, в тому числі французьку і німецьку), що завдяки програмі оцінки якості голосового помічника Siri, вони отримують доступ до конфіденційної інформації користувачів, включаючи медичну (навіть розмови користувача з лікарем).

Тим більше, виявилося, що Siri може випадково запускатися і починати записувати без інформування користувача і що подібне часто відбувається при використанні годинника Apple Watch і «розумної» колонки Apple HomePod. Навіть були випадки, що Siri реагує на застібання блискавки і може почати запис.

Так що, на просте запитання: Siri, are you always listening? (Сірі, ти завжди слухаєш?)

Буде лукава відповідь: I only listen when you’re talking to me. (Я слухаю лише тоді, коли ти розмовляєш зі мною)

При цьому Apple не стала коментувати, чи компанія більше не зберігає голосові записи користувачів на своїх серверах. Отже скасування оцінки роботи Siri не означає, що записи голосів користувачів не будуть використовуватися надалі.

Що ж написано в поточному iOS_Security_Guide на стор. 69:

Записи голосу користувача зберігаються протягом шести місяців, щоб система розпізнавання могла використовувати їх для кращого розуміння голосу користувача.

Через шість місяців ще одна копія зберігається без ідентифікатора для використання Apple при вдосконаленні та розробці Siri на термін до двох років.

Певний обсяг записів, транскриптов і пов’язаних даних без ідентифікаторів може як і раніше використовуватися Apple для постійного поліпшення і забезпечення якості Siri протягом двох років.

Apple не єдина компанія, голосовий помічник якої знаходиться під пильною увагою. Розробників інших голосових асистентів раніше також звинувачували в прослуховуванні повідомлень користувачів без їхнього відома. Так, співробітники Amazon роблять це для поліпшення роботи Alexa, а в Google визнали, що підрядники компанії вивчають записи користувачів Assistant.

Моя дружина спитала мене, чому я так тихо розмовляю.
Я сказав, що боюсь, що Марк Цукерберг мене слухає.
У відповідь вона засміялася.
І я теж засміявся.
І Алекса засміялася.
І Сірі засміялася.

Джерело: habr.com