Додаток Google Live Transcribe переводить мову в текст в реальному часі

Цього року Google розробила додаток Live Transcribe, який розпізнає мову і створює субтитри в онлайн режимі. Він може стати у нагоді в найрізноманітніших ситуаціях. Можливість автоматично зберігати надиктоване в текстовому вигляді є корисною опцією для студентів, журналістів та всіх, кому часто доводиться слухати лекції чи брати інтерв’ю. А люди, які втратили слух, зможуть брати участь в бесідах і відвідувати громадські заходи без попередньої підготовки і необхідності замовляти послуги перекладача на мову жестів.

Live Transcribe призначений для транскрібації мови і створення стенограми на екрані смартфона. Додаток працює на Google Cloud і має вбудований розпізнавач мови на основі нейронної мережі.

Після активації додатка він записує все сказане. Розшифрування зберігаються на смартфоні три дні, а потім видаляються.

Додаток підтримує транскрипцію 70 мов, які використовують 80% населення планети. Користувач може вибрати дві мови одночасно. Одна з них буде основною, друга – додатковою. Між ними можна переключатися в реальному часі. У компанії працюють над тим, щоб навчити додаток самостійно визначати мову, для того щоб людині не потрібно було перемикати їх.

Ще одна функція дозволяє розпізнати звуки, які не є мовою. Функція є корисною для людей із проблемами слуху: тепер вони зможуть побачити на екранi, коли хтось поруч закашляв, постукали у двері тощо.

Для роботи програми потрібен доступ до інтернету. При цьому розпізнавання навколишніх звуків працює офлайн.

Джерело: neurohive.io