#відпустка: 6 кіберпорад для безпечної подорожі

Під час подорожей люди завжди більш уразливі. Якщо раніше кримінальний світ уособлювали розбійники і бандити з великої дороги, то сьогодні злочинці користуються іншими методами і здійснюють цифрові атаки.

– 42% людей в ділових поїздках і 34% звичайних мандрівників кожен раз або дуже часто користуються публічними мережами WI-FI;
– 40% і 28%, відповідно, постійно або дуже часто заряджають свої гаджети в громадських місцях за допомогою USB-станції;
– 39% і 30% користуються функцією Автоматичне з’єднання на своїх гаджетах.

Більшість опитаних при цьому піклуються про кібербезпеки будинку, встановлюючи системи захисту, такі як контроль фізичного доступу до пристроїв і міжмережеві екрани, що захищають від цифрових вторгнень. Однак в подорожах люди зазвичай уразливі і більш неуважні, оскільки часто вважають за краще зручність, а не безпеку.

Поради:

1. Оберігайте акаунти в програмах лояльності. Загальна інформація і накопичена винагорода від авіаліній може зацікавити кіберзлочинців не менше, ніж готівка. Перевіряйте акаунти на підозрілу активність, використовуйте надійні паролі і многофакторную аутентифікацію там, де це можливо.

2. Обережно вибирайте публічні мережі Wi-Fi. Кіберзлочинці з легкістю можуть створити мережу Wi-Fi з вільним доступом, а потім викрасти цінну інформацію, в тому числі дані платіжних карток. Вторгнення можливо навіть в легітимних мережах. Тому краще уникати публічних мереж Wi-Fi, а також користуватися VPN для більшої безпеки.

3. Беріть в подорож резервну батарею для гаджетів або використовуйте звичайні “зарядки” від мережі. Шахраї можуть модифікувати USB-кабель для завантаження даних з телефону або установки на пристрій шкідливих програм.

4. Вимикайте на пристроях функцію Автоматичне з’єднання. Це стосується Wi-Fi, Bluetooth і підключення до інших мереж.

5. Знищуйте свої квитки після подорожі. Може здатися, що квитки, посадочні талони, багажні бирки або квитанції з готелю нікому не потрібні після того, як ви повернулися з подорожі. Але винахідливі зловмисники можуть дізнатися з них багато корисної інформації про вас і ваш обліковий запис в програмі лояльності. Тому їх слід дрібно порвати або порізати по завершенні поїздки.

6. Будьте уважні при оплаті банківською карткою. Подумайте двічі, перш ніж платити карткою в магазинах або ресторанах, де може не виявитися захисту платіжних операцій. Про те, чи є захист платежів в певному закладі, ви можете запитати у продавця, офіціанта або адміністратора. Але, якщо сумніваєтеся, краще заплатите готівкою. Якщо ж ви хочете скористатися банкоматом, зробіть це в відділенні банку або в аеропорту, де у зловмисників менше шансів встановити скімери і вкрасти ваші дані.

Джерело: segodnya.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*