Експеримент Microsoft по скороченню робочого тижня до 4 днів

Японія вважається однією з найгірших країн в плані балансу між працею і відпочинком. За рівнем задоволеності людей своєю роботою, якщо вірити опитуванням, у неї гірші результати в світі (6.1 бала). Для порівняння: в США – 7.7, у Китаю 7.1.

Це величезна і широко відома проблема. Від співробітника очікують, що він буде працювати, поки його бос залишається в офісі, а наради часто проводяться вже після закінчення робочого часу. Навіть після роботи очікується, що співробітник піде в кафе зі своїми колегами, де пройде невелика сесія тімбілдінга за пивом або саке.

Але навіть в Японії деякі компанії йдуть в іншу сторону. Вони знижують навантаження на співробітників, перевіряючи, який це дасть результат. Три місяці тому такий тест провела Microsoft Japan, японський підрозділ «Майкрософт». В рамках свого проекту Work-Life Choice Challenge 2019 протягом одного місяця в серпні компанія ввела чотириденний робочий тиждень для 2300 своїх співробітників. До стандартних вихідних додали п’ятницю. Офісні співробітники Microsoft працювали тільки чотири дні, з понеділка по четвер.

Такі «продовжені вихідні» ніяк не впливали на оплату праці або тривалість відпустки. Співробітникам просто на 20% скоротили робочі дні. Результати виявилися набагато вищими за очікування. Японський відділ Microsoft представив їх кілька днів тому, порівнявши з даними за серпень 2016, серпень-2017 і серпень-2018, коли таких експериментів не проводилося (для деякої статистики були також враховані квітень-червень 2019 го).

Для початку, різко знизилося число лікарняних. За своїм бажанням співробітники брали на 25% менше відгулів. Було роздруковано на 58% менше сторінок паперу. Споживання електрики в офісі скоротилося на 23%. Все це допомогло компанії за цей місяць дуже добре заощадити.

Але найголовніше – продуктивність праці підвищилася на 40%. Хоча співробітники проводили в офісі менше часу, насправді обсяг роботи, який вони встигали виконувати, збільшився.

Такий несподіваний ріст продуктивності частково пояснюють зниженням числа зустрічей. Коли для того, щоб встигнути все зробити, залишилося тільки чотири дні, багато зустрічей урізали або скоротили, частина – перевели в онлайн. Збиратися, чекати всіх, відходити з робочого місця стало необов’язково. Раніше схожу концепцію реалізував Джефф Безос. Він заборонив презентації на ділових нарадах, в результаті чого ефективність праці в Amazon зросла на 25%.

В Японії, відомої своїм трудоголізмом, 92% співробітників в кінці експерименту сказали, що вони вважали за краще б чотириденний робочий тиждень. В результаті успіху проекту в цьому році, Microsoft говорить, що планує повторити його наступного літа – можливо, з вихідними в середу замість п’ятниці. Також обговорюється поширення такого режиму роботи на інші місяці.

Джерело: habr.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*