Епохальна суперечка між Google і Oracle вийшла на рівень Верховного суду США

Уже ціле покоління розробників програм на Java зросло в тіні диспуту з авторського права між двома гігантами, який здатний обернутися не тільки мільярдними збитками для Google, але і серйозними фінансовими ускладненнями для безлічі безпосередньо не залучених в судовий процес фірм.

Минулої п’ятниці справа «Oracle проти Google» прийняв на розгляд Верховний Суд США (SCOTUS), що виводить його на якісно новий рівень.

Oracle придбала права на Java з покупкою в 2010 р компанії Sun Microsystems за 7,4 млрд дол., але ще за рік до цього остання подала в суд на Google. Oracle надалі розширила цей позов новими претензіями.

Суть розбіжностей корениться в тому, як Google використовувала Java в Android. Коли Sun подала первісний позов, мобільна операційна система Google містила 11 500 рядків коду Java API. Oracle стверджує, що це копіювання порушує авторські права, в той час як дочірня компанія Alphabet вважає його цілком законним відповідно до доктрини добросовісного використання.

На сторону Google в цій суперечці встали багато відомих технологічних фірм та галузевих організацій. Сприятливими для спільноти Android були і укладення двох нижчестоящих судів на ранніх етапах розгляду, але в минулому році комісія Федерального округу віддала перемогу Oracle, що спонукало пошукового гіганта звернутися з апеляцією до Верховного суду.

У разі остаточної перемоги в суді Oracle претендує на 8,8 млрд дол. Відшкодування збитків від Google, що значно перевершує минулий рекордний штраф (1,3 млрд дол.) В процесі про порушення інтелектуальних прав – в ньому також позивачем була Oracle.

Запозичення компонентів API це цілком звичайна практика в розробці програмного забезпечення, подібні вставки можна знайти в незліченній кількості програм. Якщо Верховний суд ухвалить, що на API-інтерфейси повинен бути поширений захист авторських прав, то, код, який сьогодні використовується безкоштовно, може раптово піддатися ліцензійним обмеженням. Організації, які розробили ПЗ багато років тому, можуть виявитися в положенні злісних неплатників ліцензійних відрахувань, а інші – отримати позови про порушення авторських прав.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*