Facebook визнав, що прослуховував Messenger користувачів

Корпорація Марка Цукерберга стала останнім технологічним гігантом, який визнав, що зовнішні підрядники слухають аудіозаписи особистих розмов користувачів. З огляду на те, що послуги соціальної мережі використовують 1,3 мільярда людей, масштаби витоку уявити складно.

Так, за даними Bloomberg, Facebook найняв підрядників для прослуховування користувачів, які використовують Messenger голосові повідомлення. І нехай в самій компанії стверджують, що це було зроблено для того, щоб оцінити, контролювати і покращувати додаток, ніхто не знає, як потім були використані отримані дані.

«Ми збираємо контент, повідомлення та іншу інформацію, яку ви надаєте, коли використовуєте наші продукти. В тому числі, при реєстрації облікового запису, створенні контенту або обміні повідомленнями з іншими користувачами», – заявляють в Facebook. За словами представників компанії, вони відмовилися від подібної практики, після того як використання рецензентів заборонили Google і Apple. Сталося це трохи більше тижня тому.

ЧОМУ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО?

Станом на 2018 рік у Facebook Messenger було 1,3 мільярда користувачів, а з огляду на те, що зовсім скоро додаток має бути об’єднаний з WhatsApp, кількість користувачів підрахувати складно. Важко визначити, скільки людей насправді використовували функцію аудіоповідомлень і яку частку з них прослуховували. Єдине, що може втішити, слова компанії про те, що фрагменти розмов були анонімними.

«В черговий раз Facebook проколовся на тому, що занадто мало уваги приділяв конфіденційності користувачів, – говорить дослідник безпеки Шон Райт. – Так, всі розуміють, що може виникнути законна необхідність час від часу перевіряти записи сторонньою людиною, але про це потрібно попереджати користувача».

З огляду на те, що вже давно існує недоведена теорія змови про те, що Facebook якимось чином слухає розмови людей через телефонний мікрофон і в результаті видає їм відповідну рекламу, масштаби витоку можуть бути величезними.

ХТО ЩЕ?

Як вже було сказано вище, Facebook став четвертою компанією, яка підтвердила, що підрядники слухають приватні розмови користувачів. У липні з’ясувалося, що підрядники Apple слухали розмови Siri. Трохи раніше стало відомо, що Google робить те ж саме з Home Assistant. У квітні в подібному викрили Amazon, який створив асистента Алексу. Зовсім недавно материнська компанія Vice повідомила, що деякі дзвінки з Skype також прослуховувалися підрядниками Microsoft.

ЯК УБЕРЕГТИСЯ?

Користувачі Facebook повинні знати, що використання Messenger для особистих розмов не дуже безпечно. «Facebook вже визнає, що сканує контент Messenger – текст, зображення і посилання – з багатьох причин, тому транскрибування аудіо або відео контенту – це просто додаток до того, що вони вже роблять», – зазначає фахівець з кібербезпеки в ESET Джейк Мур.

«Мікро-таргетована реклама – це їх багатомільйонний бізнес, тому, природно, в цьому аудіо можуть бути дані, які додадуть в «профіль» людей», – каже Мур. – Однак там, де це стає питанням конфіденційності або навіть сірою зоною, люди помилково схильні вважати, що цей контент є закритим для очей і вух».

На думку експертів, краще взагалі відмовитися від використання Facebook Messenger, адже є набагато безпечніші сервіси для щоденного спілкування. Крім того, після численних витоків і порушень конфіденційності гігант Силіконової долини нічого не зробив, щоб показати, що він добре дбає про ваші дані.

Якщо ви дбаєте про свою конфіденційність, фахівці рекомендують видалити додаток. «Якщо ви все ще хочете використовувати Facebook і Messenger на своєму телефоні, принаймні, перевірте дозволи додатку і відключіть доступ до мікрофону, якщо він включений», – кажуть експерти.

І просто подумайте над простою річчю: ваш телефон завжди з вами, що дає програмам, таким як Facebook, доступ до великої кількості даних. Якщо вас це турбує, чому б просто не використовувати його на робочому столі?

Джерело: proman.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*