Google таємно збирає дані мільйонів пацієнтів для медичного пошуковика

Компанія планує створити універсальний медичний пошуковик з усіма історіями хвороб.
Google таємно співпрацює з однією з найбільших некомерційних систем охорони здоров’я США Ascension для збору і аналізу докладної інформації про здоров’я мільйонів людей в 21 американському штаті.

В рамках програми під кодовою назвою «Проект Соловей» Google планує створити універсальний медичний пошуковик з усіма даними всіх пацієнтів і систему штучного інтелекту, який зможе підбирати оптимальне лікування. Для цього компанія збирає результати аналізів, діагнози і повні історії хвороб з усіма особистими даними пацієнтів. При цьому ні пацієнти, ні лікарі про це не знають.

Експерти вважають, що те, що відбувається може відповідати федеральному закону, який дозволяє лікарням, не інформуючи пацієнтів, обмінюватися медичними даними з діловими партнерами, якщо ці дані використовують тільки для допомоги застрахованій організації виконувати свої функції з охорони здоров’я.

У підрозділі Google Cloud, який займається проєктом, в свою чергу заявили, що співпрацюють з Ascension, щоб підтримати їх за допомогою технологій, які допомагають надавати більш якісну медичну допомогу.

«Ці організації, такі як Ascension, використовують Google для захищеного управління даними своїх пацієнтів у відповідності зі строгими стандартами конфіденційності та безпеки», – розповіли в компанії.

У Google стверджують, що працюють з Ascension за трьома напрямками: перенесення інфраструктури Ascension в хмару, використання інструментів підвищення продуктивності G Suite і поширення інших інструментів для лікарів і медсестер для поліпшення медичної допомоги.

При цьому проєкт не порушує закони про охорону здоров’я щодо даних пацієнтів, піклується про їх конфіденційність і безпеку.

«Це стандартна практика в охороні здоров’я, оскільки дані пацієнта часто обробляються в електронних системах, які медсестри і лікарі широко використовують для надання допомоги. В рамках цієї домовленості дані Ascension не можуть бути використані ні для яких інших цілей, окрім як для надання цих послуг, які ми пропонуємо, відповідно до угоди, і дані пацієнтів не можуть і не будуть об’єднуватися з будь-якими даними користувачів Google», – стверджують в компанії.

Там також відзначили, що деякі з рішень, над якими Google працює з Ascension, знаходяться на ранніх етапах тестування. У тому числі тому проєкту поки що привласнили тільки кодове ім’я – «Соловей».

Джерело: tk.media

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*