Intel буде кожні п’ять років представляти повністю нову процесорну архітектуру

У квітні 2018 Джим Келлер (Jim Keller) приєднався до команди Intel, щоб очолити розробку процесорних архітектур. У своєму недавньому інтерв’ю Джим зізнався, що хотів би змусити Intel кожні п’ять років розробляти повністю нову архітектуру, хоча зараз це відбувається раз на десятиліття.

Компанія Intel вже вивела на ринок процесори Ice Lake з мікроархітектури Sunny Cove, до кінця року з’являться процесори Tiger Lake з мікроархітектури Willow Cove і істотно переробленою структурою кеш-пам’яті, але навряд чи вплив Джима Келлера відчується раніше виходу мікроархітектури Golden Cove, який намічений на 2021 рік або більш пізній період. Сторонні експерти вважають, що радикально нову архітектуру Келлеру і його підопічним вдасться створити не раніше 2023 року – по суті, через п’ять років після переходу Джима на роботу в Intel.

Ведучому каналу Lex Fridman вдалося взяти у Джима Келлера півторагодинне інтерв’ю, і десь на двадцять дев’ятій хвилині мова зайшла про необхідні умови успіху Intel в сфері створення нових архітектур. Келлер заявив, що в сучасних реаліях, потрібно кожні три роки представляти нову архітектуру, але в ідеалі кожні п’ять років її потрібно створювати з нуля. Зараз таке радикальне оновлення відбувається раз в десять років, і Джим готовий докласти зусиль до того, щоб поміняти існуючий стан справ.

Ці зміни дадуться ціною неймовірних зусиль. Доведеться долати опір маркетингових структур, які орієнтовані на досягнення короткострокових результатів, але не дуже готові жертвувати ними заради досягнення віддаленої мети. За словами Келлера, в багатьох випадках краще робити «довгострокову ставку», жертвуючи чимось в короткостроковій перспективі, історія багатьох компаній підтверджує, що це себе виправдовує. Розробка архітектур, що послідовно виходять на ринок двома паралельними командами фахівців в «шаховому порядку», дозволяє нівелювати «провали» між періодами виходу радикально оновлених продуктів.

Джерело: toneto.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*