Microsoft планує цифровізацію України для боротьби з корупцією

Country-менеджер Microsoft Ян Пітер Де Йонг заявив, що для цифрової трансформації України потрібні декілька ключових речей. По-перше, законодавство, що дозволяє державним органам використовувати сучасні технології. Зокрема, «хмарні». А це означає – дозвіл на зберігання даних за кордоном.

По-друге, необхідно створити інфраструктуру для взаємодії з громадянами, бізнесом, а також державних органів один з одним. У поняття інфраструктури глава українського офісу Microsoft включив мережі і серверні потужності. Але перш за все, підкреслив він, потрібно створити не один якийсь додаток, а програмну стратегію цифрової трансформації. Це твердження справедливо як по відношенню до держави в цілому, так і до приватних компаній. При цьому важливим є розуміння того, як буде здійснюватися трансформація протягом наступних кількох років. «Цифрова трансформація, якщо почалася, то вже ніколи не закінчується», – підкреслив Ян Пітер Де Йонг.

І хоча глава Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що на «державу в смартфоні» в проекті бюджету на 2020 рік гроші не передбачені, на електронне управління знайшлося 30,8 млн грн. Правда, цього вистачить лише на підтримку вже існуючих систем – сайтів, серверів і т.д.

У той же час, за даними ЗМІ, на наступний рік держава має намір виділити Мінціфре 227 млн грн. З них на цифрову трансформацію піде майже 123 млн грн.

Експерт у сфері цифрової економіки Олена Мініч зазначила, що «в наших умовах тотальної корупції» цифрова трансформація дозволить усунути фактор чиновників. Тобто тих, які беруть хабарі за всякі довідки і рішення. Це по-перше.

По-друге -це оптимізація бізнес-процесів і функцій держави. При оцифруваннi функцій і централізації IT-систем, які обслуговують ці функції, виникне економія ресурсів, як людських, так і виробничих.

Ще одне завдання держави – це створити умови, щоб бізнеси, стартапи та люди ставали інноваційними, а також вміли і хотіли впроваджувати цифрові інновації. Наприклад, за аналогією з Інноваційним агентством в Ізраїлі.

Джерело: ubr.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*