Microsoft позбавить Windows 10 її головної «фішки»

Дана «фішка», успадкована Windows 10 від мобільної версії ОС Microsoft, очевидно, не дуже затребувана серед користувачів ПК.

Нове меню «Пуск» для Windows 10

Операційна система Windows 10 може позбутися однієї зі своїх головних особливостей – «живих плиток» в меню «Пуск».

В одному з майбутніх оновлень Windows 10 «живі плитки» в стартовому меню будуть замінені на статичні іконки. Дизайн же переробленого «Пуск» буде багато в чому схожим на «панель запуску» з недавно представленої ОС Windows 10X для пристроїв з двома екранами.

Очікується, що остаточно користувачів Windows 10 позбавлять від «живих плиток» у великому оновленні, яке вийде після релізу 20H2, тобто орієнтовно в 2021 р

Що таке «живі плитки»

«Живі плитки» представляють собою невеликі віджети, які розташовуються в правій частині стартового меню Windows 10. Вони здатні автоматично оновлювати свій вміст в реальному часі. «Плитки» можна налаштовувати і переміщати на свій розсуд. Клікнувши по такому віджету, можна запустити пов’язаний з ним додаток.

Одним з яскравих прикладів застосування, здатного виводити інформацію в «плитковому» форматі, є «Погода», що показує поточну температуру за вікном або метеопрогноз за допомогою інтернет-сервісу «MSN погода».

Windowslatest відзначає марність «живих плиток» на настільних комп’ютерах, а також нарікає на те, що після припинення підтримки Windows Mobile Microsoft остаточно перестала розвивати цю технологію. На думку авторів видання, зараз «плитковий» інтерфейс по суті підтримується лише невеликим числом сторонніх додатків, зокрема Twitter, Facebook і Instagram, причому інформація, що відображається ними в меню «Пуск», нібито не представляє великої цінності для користувачів.

Фірмові «живі плитки» вперше з’явилися ще в Windows 7 Mobile. На десктопи цей елемент інтерфейсу прийшов разом з Windows 8 в складі нового інтерфейсу Metro UI і відразу ж зазнав критики з боку користувачів за незручність.

Метушня навколо стартового меню

Про те, що Microsoft планує позбутися «плиток», також повідомлялося в січні 2019 р проте на той момент інсайдери висловлювали припущення, що «Пуск» повернеться до свого класичного вигляду в стилі Windows 7 і більш ранніх версій ОС.

У липні 2019 р Microsoft випадково розсекретила зовнішній вигляд оновленого меню «Пуск» в якому не було «живих плиток». За інформацією The Verge, тоді був допущений витік альфа-версії одного з прийдешніх оновлень Windows 10 з індексом 18947, призначеного для закритого тестування, і завантажити апдейт змогли всі бажаючі учасники програми попереднього тестування ОС (Windows Insider Preview).

Після встановлення збірки, що витекла в Мережу, зацікавлені користувачі не виявили в меню «Пуск» звичних папок, зате відзначили наявність окремої графи з пропозиціями – ймовірно, в неї повинні були потрапляти програми, що найбільш часто запускаються.

У квітні 2019 р CNews повідомляв про те, що Microsoft втратила контроль над механізмом відображення новин і оновлень в «плитках». Піддомен, що залишився без контролю, могли захопити зловмисники. У цьому випадку вони б почали наповнювати «плитки» контентом на свій розсуд.

Джерело: sostav.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*