Найгучніші події в історії Google за 10 років

Перший Android-смартфон з’явився не в 2010 році, проте саме 2010 рік став початком широкої популярності Android-смартфонів. Це період, коли Google вже зайняла міцні позиції на ринку і з тих пір не збавляє обертів. На носі 2020 рік, тому час підвести певний підсумок і розглянути найзнаменніші і важливі події в історії компанії.

Технології 2010 року

5 січня 2010 року Google представила пристрій, який розроблявся найпопулярнішим на той момент виробником – HTC. Пристрій запам’ятався всім металевим корпусом і трекболом.

2010 рік вважається часом, коли всі великі гравці почали свою гру в світі смартфонів. Huawei, Xiaomi, LG, Sony, Motorola, Samsung – всі вони почали успішно продавати свої Android-апарати приблизно в цей час. Тоді ж з’явився перший Chromebook Cr-48, який так і не вийшов на ринок. До речі, саме в 2010 році почалися перші суди Gogole і Oracle. Спори між компаніями тривають досі. Oracle вважає, що Google розробила Android без ліцензії на Java, і до того ж компанія нібито скопіювала Java API.

Які продукти показали в 2011 році?

В цей час Google усвідомила популярність iPad, що вийшов 3 квітня 2010 року та розробила Android Honeycomb спеціально під планшети. Система вийшла глючною і невдалою, Android-виробникам не вдалося скласти гідну конкуренцію планшету від Apple. В цьому ж році був представлений перший LTE-смартфон HTC Thunderbolt, був запущений сервіс Google+ і Samsung представила перший пристрій Note-лінійки з 4,3-дюймовим екраном. На той момент він здавався просто величезним.

Події на ринку смартфонів 2012 року

У 2012 Google купує компанію Motorola, яку через 2 роки продає за 1/6 від суми, яку Google заплатила за неї в 2012-му. Продавалися смартфони Motorola під керівництвом Google погано.

2012 запам’ятається багатьом ще однією новинкою – Galaxy S3. Це, ймовірно, самий наймасштабніший Android-смартфон всіх часів. Пристрій на той момент пропонував відмінне залізо, AMOLED-дисплей з HD-дозволом, а також управління за допомогою жестів. Наприклад, гортати сторінки в браузері можна було рухом очей. Це був космічний гаджет для свого часу. У 2012 Asus представила ще один приголомшливий Android-смартфон – Nexus 4. Це був відмінний апарат для гиків з потужним залізом і цікавим дизайном задньої панелі за 300 доларів.

2013 рік – рік Motorola

Moto X (2013) на момент виходу не був найпотужнішим технічно, але пропонував приголомшливі рішення у вигляді Always On Display з AMOLED-екраном і помічником Google, який міг відгукуватися на голос, навіть якщо смартфон знаходився в режимі сну. На той момент Moto X здавався айфоном серед Android-пристроїв. Апарат мав дуже тонкі бічні рамки, а на сайті компанії можна було придбати кастомізовану версію з різними колірними варіаціями, включно з вибором матеріалу корпусу.

Moto X безсумнівно кращий продукт Google в 2013 році. До слова, в тому ж році компанія показала світу знаменитий Nexus 5. Він мав на той момент краще залізо, найсвіжіший софт і відмінний дизайн. До сих пір багато з теплотою згадують ті часи, коли смартфони все ще були чимось більшим, ніж просто бездушні залізяки.

2014. Перший смартфон OnePlus

У цей час виходить перший Android Wear гаджет, перший смартфон OnePlus, перший VR-шолом від Google – Cardboard, перший Android з Material Design, перший преміальний Nexus-смартфон (Nexus 6), перший бюджетний смартфон лінійки Redmi вартістю в 100 доларів.

Чим запам’яталися останні 5 років?

У 2015 році Сундар Пічаї став главою Google. Також, вийшов Galaxy S6 Edge з закругленими краями.

У 2016-му був показаний перший Google Pixel, також в цей час у Samsung виникли проблеми з Note 7, який вибухав без причини. У 2017 році став популярним портретний режим, приблизно в цей час компанії почали серйозно поліпшувати камери смартфонів, і лідируючі позиції вже тоді займала Google, випустивши Pixel 2.

А ось 2018 рік особливо нічим не запам’ятався, якщо не брати до уваги вихід перших безрамкових апаратів і чуток про гнучкі пристрої. Хоча, звичайно, появу гнучких апаратів варто зараховувати саме до 2019 року. Цей рік є також досить насиченим, показані Motorola Razr, Galaxy Fold, Huawei Mate X, стартував продаж перших 5G-смартфонів. Але згадуючи зараз 2013 і 2014 рік, можно зробити висновок, що саме в ті часи ринок процвітав.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*