Штучний інтелект буде виправляти статті у Вікіпедії

Дослідники з MIT розробили систему, яка може автоматично оновлювати застарілі і фактично суперечливі дані в статтях Вікіпедії.

Автоматизований інструмент здатний заощадити час, що витрачається реальними редакторами, за рахунок точної заміни інформації в пропозиціях зі збереженням людської мови і граматики.

Дослідники використовували дві різні бази даних, що містять структуровані пропозиції і відповідні пропозиції Вікіпедії, для навчання системи ШІ. В результаті тепер він може ідентифікувати надлишкову інформацію, а потім переписати її без особливого втручання людини.

Дослідники вважають, що цей інструмент допоможе редакторам заощадити багато часу і зусиль при пошуку невірної або застарілої інформації. Дарш Шах, аспірант Лабораторії інформатики і штучного інтелекту (CSAIL) і один з провідних авторів цього, сказав: “У статтях Вікіпедії постійно потрібно так багато оновлень. Було б корисно автоматично змінювати точні частини статей, практично без втручання людини”.

Він додав: “Замість того, щоб сотні людей працювали над модифікацією кожної статті у Вікіпедії, вам знадобляться тільки кілька, тому що модель допомагає або робить це автоматично”.

Хоча є й інші боти, які стежать за змінами в Вікіпедії, вони специфічні для конкретної задачі, наприклад, скидають релевантну інформацію в попередньо встановлений шаблон або пом’якшують вандалізм, але новий набагато більш компетентний.

Хоча цей інструмент перевершує інші ШІ-редактори, він ще не готовий до розгортання. Незалежні редактори-люди дали йому чотири з п’яти балів за точність і три з половиною з п’яти за граматичну точність.

Джерело: toneto.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*