Росія оштрафувала Twitter і Facebook на 4 млн рублів за відмову зберігати дані російських користувачів

Американські компанії Twitter і Facebook відмовилися зберігати дані користувачів, які проживають на території Росії. Після цього суд Таганського району Москви в четвер, 13 лютого, оштрафував Twitter, а через півгодини Facebook на 4 млн рублів кожну. 

Відзначається, що дане рішення суддя Олександра Михальова винесла по адміністративним протоколам Роскомнадзора від 31 січня.

На процесах були відсутні представники Twitter, Facebook і Роскомнадзора, в матеріалах справи були письмово викладені позиції компаній, які не визнають себе винними. У постанові суду зазначено, що штраф Facebook і Twitter повинні заплатити протягом 60 днів з моменту набрання рішенням чинності і у компаній є 10 днів на оскарження.

Російська влада вже кілька років домагаються від соцмереж локалізації даних російських користувачів, російський суд рік тому оштрафував Twitter і Facebook на 3000 рублів. Норма про мільйонні штрафи за відмову переносити дані користувачів в Росію була додана в грудні 2019 року, вона передбачає штрафи від 1 млн до 6 млн рублів для юридичних осіб, а в разі повторного порушення – до 18 млн рублів. Крім того передбачено і блокування.

Джерело: dw.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*