Сьогодні Міжнародний день захисту персональних даних

Щорічно 28 січня, починаючи з 2007 року, відзначається Міжнародний день захисту персональних даних (Data Protection Day).

Це свято було засновано для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя.

У деяких країнах це свято називається «Днем конфіденційності» (Data Privacy Day), а рішення відзначати його було прийнято 26 квітня 2006 року Комітетом міністрів Ради Європи. Ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних».

Дана Конвенція стала першим міжнародним зобов’язуючим інструментом в сфері захисту персональних даних, який визначив механізми захисту прав людини на недоторканність її особистого життя, а також надав визначення поняття «персональні дані».

Основними принципами обробки і захисту персональних даних, пропонованими зазначеною Конвенцією, стали сумлінність і законність отримання та обробки персональних даних; зберігання персональних даних для певних і законних цілей та не використання їх способом, несумісним із цими цілями.

Захист персональних даних повинен здійснюватися із застосуванням відповідних заходів безпеки, що унеможливлює випадкове або несанкціоноване знищення або випадкову втрату, а також запобігає несанкціонований доступ, модифікацію і поширення персональних даних.

У зв’язку зі стрімким розвитком інформаційної та телекомунікаційної сфери, з впровадженням нових технологій, поширенням інноваційних, глобалізаційних та інтеграційних процесів, Конвенція стала основою для подальшого розвитку регулювання в сфері захисту персональних даних.

Міжнародна спільнота дійшла висновку, що Конвенція повинна залишитися простим, коротким і технологічно нейтральним інструментом, в той же час визнаючи нові характеристики сучасних і майбутніх технологій.

Подальший розвиток передбачається в концепції надання згоди на обробку персональних даних, принципи інформованості суб’єктів персональних даних, використання і поширення інформації про особу, поширення обробки даних в знеособленому вигляді, посилення інституційної спроможності уповноваженого органу із захисту персональних даних.

Основними напрямками вдосконалення законодавства ЄС в сфері захисту персональних даних стане полегшення доступу до власних персональних даних, підвищення рівня відповідальності власників і розпорядників баз персональних даних, зменшення ризиків при поширенні персональних даних мережею Інтернет, надання більших адміністративних повноважень органам з питань захисту персональних даних.

В даний час робочими групами розробляються пропозиції щодо оновлення Конвенції з метою підвищення рівня стандартів захисту даних не тільки в Європі, але і у всьому світі.

Джерело: golos.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*