Співзасновник WhatsApp вважає, що потрібно припинити користуватися Facebook

Минуло не так вже й багато часу з тих пір, як Facebook викрили в тому, що вона досить халатно відноситься до персональних даних користувачів соціальної мережі. Здавалося б, що команді Марка Цукерберга вартувало зробити висновки. Але один з співзасновників WhatsApp (яка належить Facebook) до сих пір вважає, що користуватися соціальною мережею потрібно припинити якомога швидше.

З вельми різкою заявою не так давно виступив Брайан Актон, співзасновник WhatsApp і колишній член ради директорів Facebook. На 25-му ювілейному саміті Wired Актон під час свого виступу сказав усім присутнім, що якщо вони не хочуть потурати божевільній політиці компанії відносно використання персональних даних для перепродажу та для розсилки таргетированої реклами, то їм варто «терміново покинути Facebook».

Боротьба пана Актона проти Facebook почалася ще в березні 2018 року, коли він запустив в своєму Твіттері хештег #deletefacebook. Трохи пізніше Брайан Актон повідомив, що не працює на Facebook вже більше року після того, як він пішов у відставку в 2017 році через розбіжності з приводу монетизації WhatsApp. Коли журналіст Стівен Леві запитав, чому той так негативно висловитися про гігант соціальних мереж на публіці, Брайан Актон сказав наступне:

Через розбіжності з адміністрацією Facebook, що стосуються просування реклами в WhatsApp я подумав, що настав час піти. Але потім я зрозумів, що фатальний недолік всієї площадки Facebook і супутніх сервісів в тому, що навіть коли ви перестаєте ними користуватися, ваші дані продовжують бути «в ходу». І ви дозволяєте компанії заробляти на вас, навіть не користуючись її продуктом. Тому потрібно йти на більш жорсткі заходи.

Після свого відходу з команди WhatsApp і Facebook, Брайан Актон заснував фірму Signal Foundation, а разом з нею і додаток для обміну зашифрованими повідомленнями. А ось гігант соціальних мереж в даний час стикається з тиском з боку політиків, які все більше стурбовані наслідками національної безпеки, так як Facebook практично не використовував шифрування для своїх додатків, але недавно почав це робити. Фактично, генеральний прокурор Вільям Барр недавно відправив Марку Цукербергу лист, в якому відкрито закликав його припинити плани компанії щодо впровадження шифрування.

Звичайно, слова Брайана Актона можна розцінювати лише як частину PR-компанії для просування власного месенджера. В кінці-кінців, ви взагалі хоч раз чули про Signal Foundation? Але з іншого боку вважати, що Facebook біла і пухнаста компанія, на яку всі накинулися без причини, досить безглуздо. Адже лідера в сфері соціальних мереж вже не раз ловили на тому, що персональні дані користувачів перестають бути, якщо можна так сказати, персональними, як тільки вони потрапляють на сервера компанії. Так що може пан Актон і рекламує таким чином свій продукт, але частка істини в його словах все ж є.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*