.ORG втрачає статус некомерційної зони

Сьогодні стало відомо, що Internet Society продав PIR Registry, адміністратора доменної зони .ORG, інвестиційної компанії Ethos Capital Investors. Як повідомив директор PIR Registry Джон Неветт, організація більше не є некомерційною, а Internet Society не отримуватиме відрахування з кожного зареєстрованого домену в зоні .ORG.

У поєднанні зі скасуванням обмежень на вартість доменів це може означати, що найгірші побоювання власників доменів щодо підвищення цін незабаром збудуться. Але тон повідомлень Джона Неветта не змінився. Він знову запевнив користувачів, що різких стрибків цін не буде, і при новому керівництві компанія буде приймати розумні рішення, що стосуються цін на домени.

Що ж являє собою компанія Ethos Capital Investors? Судячи з усього, новий бізнес колишніх членів керівництва ICANN. Сайт компанії ethoscapital.org зареєстрований на ім’я Фаді Шехади, екс-президента ICANN, зараз працює в компанії Abry Partners. Його роль в новій компанії невідома. Директором і засновником компанії є Ерік Брукс, який до цього протягом 20 років працював в тій же компанії – Abry Partners. Виконавчий директор Ethos Capital Investors – Нора Абусітта-Оурі, яка працювала в керівництві ICANN.

Сума угоди не повідомляється, але потрібно мати на увазі, що вартість PIR Registry оцінюється в 90 мільйонів доларів. Тому постає питання – хто надавав фінансову підтримку компанії Ethos Capital Investors? Але, хто б це не був, він захоче окупити вкладені кошти, а значить, підвищення цін на домени більш ніж ймовірно. Дохід компанії PIR Registry становить близько 50 мільйонів доларів на рік, але більше половини доходу передавалося безпосередньо ISOC – на освітні проєкти і проєкти з розвитку інтернету в усьому світі.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*