Цукерберг і Харарі обговорили шанси України приєднатися до гонки ШІ

Засновник і глава Facebook Марк Цукерберг і ізраїльський історик, автор міжнародного бестселера “Sapiens: Коротка історія людства” Ювал Ной Харарі обговорили шанси України, Гондурасу і Ємену приєднатися до гонки штучного інтелекту (ШІ).
Це питання вони підняли в ході дискусії про майбутнє Інтернету в суспільстві.

Юваль Ной Харарі задався питанням, чи є реальний шанс у таких країн, як Гондурас, Україна, Ємен приєднатися до гонки ШІ, і що тоді з ними станеться через 20 або 50 років.

“Дещо з цього зводиться до цінностей, пов’язаних з тим, як вони розвиваються. Я думаю, що є певні переваги у країн з великим населенням, тому що можна досягти критичної маси з точки зору університетів, промисловості, інвестицій тощо “, – сказав Марк Цукерберг.

Також він зазначив, що однією з головних їхніх цілей, і Facebook зокрема, є те, щоб академічні дослідження в цій сфері були у відкритому доступі.

“У майбутньому всі компанії, що займаються ШІ, проявляться у всiх країнах. Не думаю, що це неправдоподібний сценарій. Настане час, коли десь знайдеться підприємець, який зможе використовувати Amazon Web Services для розкрутки примірників для Compute, буде наймати людей по всьому світу в умовах глобалізації економіки та зможе використовувати дослідження, які були зроблені в США або Європі – в різних відкритих академічних установах або компаніях, які все частіше публікують свої роботи, розкриваючи нюанси і поточне положення речей в цій сфері “, – сказав Цукерберг.

Крім того, засновник Facebook вважає, шанси підприємців будуть залежати від політики країн щодо інтернету

“Я думаю, нам варто задати собі питання: як ми бачимо своє майбутнє, як воно виглядає? Думаю, що частково ми хочемо, щоб майбутнє було відкритим. Ми хочемо, щоб дослідження були відкритими. Ми хочемо, щоб інтернет став платформою для цього, дав до цього доступ по всьому світу. Я думаю, що один з великих ризиків в майбутньому полягає в тому, що політика щодо iнтернету в кожній країні виглядає по-різному і є фрагментованою. У зв’язку з цим я вважаю, що у підприємців в тих країнах, про які ви говорите, наприклад, в Українi, не так багато шансів, якщо вони не зможуть використовувати досягнення з усіх куточків світу “, – сказав він.

Джерело: ukranews.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*