У Firefox 72 буде включено блокування стеження за замовчуванням

Розробники браузера Firefox впритул підійшли до того, щоб заблокувати відстеження за умовчанням. В останніх нічних збірках оновлення Firefox 72 вже активована така функція, що захищає користувача від збирачів даних (browser fingerprinting).

Блокування стеження за користувачем тепер входить в список заходів для захисту користувача, поряд з відключенням таких шкідливих компонентів, як трекери соцмереж, трекери cookies, відстеження користувача в приватних вкладках і майнер криптовалют. В основному для захисту користувача використовуються дані від сервісу Disconnect.me. Йдеться про інструменти для прихованої ідентифікації користувача. У неї входять зберігання даних про дозвіл екрана, підтримуваних технологіях браузера і навіть деякі подробиці про «залізо» пристрою, яке виходить в Інтернет.

Примітно, що блокування стеження за замовчуванням може негативно позначитися на роботі багатьох сайтів, які побудовані на запам’ятовуванні багатьох даних про користувача. Якщо в рамках тестування з’ясується, що нововведення принесе тільки більше проблем, то, швидше за все, захист від стеження перенесуть в інший пункт налаштувань і не стануть включати за замовчуванням.

Користувачі нічних збірок Firefox вже зараз можуть налаштувати захист від стеження за внутрішньою адресою about:preferences#privacy. Стабільний реліз оновлення Firefox 72 поки запланований на 7 січня 2020 року.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*