У Google створили найпотужніший суперкомп’ютер у світі

Американська корпорація Google заявила, що розробила комп’ютер, який може всього за 200 секунд виконати розрахунки, на які іншим суперкомп’ютерам знадобляться тисячоліття. Про це повідомляється в блозі компанії.

“Сьогодні науковий журнал Nature опублікував результати зусиль Google зі створення квантового комп’ютера, який може виконувати завдання, на які не здатний класичний комп’ютер; це відомо в цій галузі як “квантова перевага”. На практиці наш процесор, який ми називаємо Sycamore, виконав за 200 секунд обчислення, які зайняли б у найшвидшого в світі суперкомп’ютера 1 000 років”, – йдеться в публікації.

Також в компанії відзначили, що вони займалися розробкою довгі роки. Тепер же Google має намір “з’ясувати, як застосувати цю технологію під час роботи”.

Крім того, Google опублікувала відеоролик, в якому пояснює принцип роботи Sycamore.

Квантові комп’ютери можуть потенційно вирішити проблеми, які були б занадто важкими або навіть неможливими для класичних комп’ютерів – наприклад, розробити кращі батареї, з’ясувати, які молекули можуть зробити ефективні ліки або мінімізувати викиди від створення добрив. Вони також можуть допомогти вдосконалити існуючі передові технології, такі як машинне навчання.

Бізнесвумен і дочка американського президента Іванка Трамп також прокоментувала цю новину в Twitter, заявивши, що США продовжують лідирувати в світі в сфері технологічних інновацій.

Джерело: strana.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*