Український стартап Traces AI розпізнає людей на відео без обличчя

Технологія розпізнавання обличчя в розвинених країнах опинилася під загрозою через ризики для персональної безпеки. Український стартап знайшов вихід.

“Ми можемо знайти людину з точністю 98% навіть якщо в нас є лише її фото зі спини”, — запевняє співзасновник українського стартапу Traces AI Костянин Шиш.

На відміну від існуючих систем відеобезпеки, які працюють за принципом розпізнавання обличчя, Костянин разом з командою розробив технологію, яка навпаки стирає обличчя людини в кадрі, а для ідентифікації аналізує 2000 інших параметрів, включаючи колір шкіри, тип і деталі одягу, зачіску, форму тіла та таке інше.

Розробка українців має гарні перспективи. По-перше, в розвинених країнах вважають, що використання розпізнавання обличчя несе ризики для персональної безпеки і персональних даних громадян. Воно вже заборонена в Сан-Франциско (США), Окленді (Нова Зеландія), Сомервілі (США). Американська компанія Axon, яка розробляє нагрудні поліцейські камери, відключила в своїх продуктах функцію розпізнавання обличчя.

По-друге, оскільки технологія відеоспостереження може застосовуватися практично скрізь, це один з найбільш швидкозростаючих ринків. У розвиток цієї сфери інвестуються колосальні гроші.

В 2018 році світовий ринок систем відеоспостереження був оцінений в 47  млрд дол. Очікується, що він досягне приблизно 86 млрд дол в 2024 році.

Джерело: epravda.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*