Від Google зажадали прибрати з Android програми, якi неможливо видалити

Більше 50 організацій, включаючи Privacy International, Digital Rights Foundation, DuckDuckGo і Electronic Frontier Foundation написали відкритий лист компанії Alphabet і главі Google Сандарам Пічаї.

У ньому вони висловили побоювання з приводу встановленого на смартфони з системою Android програмного забезпечення категорії bloatware (ресурсомісткі попередньо встановлені додатки, які користувачеві не потрібні, але нав’язуються йому виробниками), передає Neowin.

Також в листі йдеться про те, що таке ПЗ не захищає конфіденційність споживачів. Адже OEM-виробники Android-пристроїв попередньо встановлюють на свої гаджети різні додатки, які не можна видалити стандартними засобами.

При цьому через свої привілейовані користувальницькі дозволи вони можуть обійти модель дозволів Android. Це дозволяє їм отримати доступ до мікрофона, камери і розташування без втручання і схвалення з боку користувача. Це призвело до того, що багато виробників смартфонів збирали призначені для користувача дані без їх явного дозволу і використовували їх в своїх інтересах.

Таким чином, група організацій закликає Google внести деякі зміни в те, як Android обробляє встановлені додатки.

Автори листа хочуть, щоб компанія надала користувачам можливість остаточно видалити всі встановлені додатки на своїх пристроях. Хоча деякі попередньо завантажені додатки можна відключити на Android-пристроях, вони продовжують виконувати деякі фонові процеси, що робить їх відключення спірним. До того ж, в такому режимі вони продовжують споживати системні ресурси.

Також у Google просять переконатися, що встановлені додатки проходять ту ж перевірку, що і всі додатки, представлені в магазині Google Play. Вони також хочуть, щоб всі встановлені додатки оновлювалися через Google Play, навіть якщо в ньому не зареєстрований користувач. Google також не повинна сертифікувати пристрої з міркувань конфіденційності, якщо виявить, що OEM-виробник намагається порушити конфіденційність користувачів і скористатися їх даними.

Джерело: hvylya.net