Google оновив алгоритм пошукової видачі

Зарубіжні вебмайстри відзначають сильні зміни пошукової видачі. Експерти підозрюють, що Google викатує позачергове оновлення основного алгоритму ранжирування. На цей раз не проглядається зв’язок з конкретною тематикою або типом сайтів. Оновлення в основному знижує сайти, хоча є і щасливчики, які відзначають зростання. У цього оновлення є цікава особливість.

Оновлення Google зачіпає багато тематики

SEO-аналітик Алан Блайвайс (@AlanBleiweiss) в Twitter-публікації перерахував тематики, які торкнулися оновлення:

 • інформаційні медичні сайти – підйом на 20%
 • туристичне бронювання – підйом на 14%
 • туристичне бронювання (інший сайт) – підйом на 25%
 • рецепти – підйом на 12%
 • роздрібні інтернет-магазини – підйом на 20%
 • техно новини – спад на 20%
 • косметологія – спад на 48%
 • нетрадиційні методи лікування – не зачеплено
 • інші сайти рецептів – не зачеплені

На цей раз Google не виправляє ранжування в конкретних тематиках. Але кулінарні блогери (сайти з рецептами) повідомляють про сильні осідання позицій і трафіку відповідно.

Кейсі Марки (@MediaWyse), фахівець з пошукового просування кулінарних сайтів, повідомляє:

“47 аналізованих сайтів (великі, середні, дрібні) втрачають позиції в середньому на 30 +%. Я розумію істерію блогерів і бажання щось зробити. Але зараз це буде схоже на гру в дартс з зав’язаними очима під водою. Безумовно треба чекати, поки це “оновлення” (або що б це не було) закінчиться.”

Роджер Монтт, експерт SearchEngineJournal, зазначає, що просіли кулінарні сайти зловживають ключовими словами. Зокрема експерт вказує на зловживання точними входженнями в заголовки Н1, Н2. А аналіз основного контенту декількох сторінок різних сайтів, що просіли, показує щільність ключів 5 +% щодо всього обсягу тексту. Це дуже високий показник.

Сильні зміни спостерігаються і в туристичній тематиці. Леслі Харві (@TripsWithTykes) повідомляє, що багато великих інформаційних туристичних сайтів відчувають сильні осідання трафіку.

Цікава особливість поточного поновлення

Багато веб-майстрів вказують на просадки сайтів, що не зачіпали попередні оновлення. Так, один вебмайстер розповідає, що в ході минулих оновлень його сайт тільки зростав у видачі, а зараз спостерігається просадка на 25%.

Джим (@UncoveringPA) зазначає, що його сайт, який до цього жодного разу не просідав в оновлення Google, зараз втрачає до 20-25% органічного трафіку. Вважає, що вище у видачі показуються тепер офіційні великі сайти, незважаючи на те, що його сайт пропонує більш глибокий і ґрунтовний контент.

Користувачі Facebook також повідомляють про зміни в ранжуванні сайтів. Зокрема один учасник розповідає, що його 7-річний сайт кілька років перебував у топ 3, а зараз просів до 2 і 3 сторінок видачі.

Інший учасник повідомляє, що позиції його сайту не змінилися, але трафік просів на 20%. А це може свідчити про те, що Google показує більше власних блоків, які зрушують органічні результати вниз. Вони доречні і дають відповідь користувачеві.

Ситуація в сірому і чорному SEO

Оптимізатори, які засновують просування на сітках блогів (PBN), радіють. Їх сайти на стабільному підйомі від 30% до рекордних +70% трафіку. На сайтах, що просуваються виключно чорними методами, трафік впав на 40 +%.

Загальні спостереження

Вебмайстри на WebmasterWorldForums стурбовані тим, що відбувається з видачею Google з середи (6 листопада). Деякі відзначають, що видача переповнена спам-сайтами. Схоже, що в Google зламалися алгоритми, що відрізняють безпечні сайти від спамних. А в тематиці розваг сайти різко втрачають і через кілька годин відновлюють позиції.

Що спростовує дане оновлення

Останнє оновлення також доводить, що багато порад щодо оптимізації якості та авторитетності сайту не працюють. Зокрема:

 • створення сторінки авторів/автора на сайті
 • публікація підтверджень акредитації та кваліфікації авторів/експертів сайту
 • поліпшення E-A-T

Такі рекомендації ніколи б і не змогли привести до значних поліпшень, якщо створювати просто технічні сторінки і не підвищувати при цьому якість самого контенту. Користь і цінність контенту для читача не змінюється від того, що стаття написана автором Admin або Івановим Іваном Івановичем, доктором медичних наук.

Висновок

Точно не відомо, що зараз відбувається з алгоритмом Google. Пошукова система не робила ніяких офіційних оголошень. Спостереження за видачею в українському Google показують, що пошук почав видавати більше комерційних результатів навіть там, де користувач безпосередньо запитує просто дані про товар/послугу. Також збої спостерігаються з визначенням геолокації. Українським користувачам все частіше в топі видачі Google показує російські інтернет-магазини.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*