Оптимізація WordPress. 10 способів його прискорити. Частина1

Незважаючи на те, що WordPress за замовчуванням легкий і швидкий, його неправильне налаштування може зробити багато процесів повільними і надзвичайно заплутаними. Пропонуємо звернути увагу на способи, які допоможуть прискорити роботу веб-сайту.

1. Оптимізація WordPress і регулярне поповнення власної бази даних

WordPress – система управління контентом, заснована на реляційних базах даних. Якщо база даних велика, то це може привести до сповільненої роботі інтернет-ресурсу.

Потрібно враховувати наступні опції при використанні великої бази даних, яка може привести до повільної роботи WordPress:

Ревізія постів: Функція «Ревізія постів» швидко заповнює базу даних, після чого інтернет-проект починає працювати повільно. Кожен оновлений пост зберігається в базі даних. Так база даних заповнюється. Дану функцію можна або відключити зовсім, або обмежити. Щоб обмежити ревізії, потрібно в файлі налаштувань wp-config.php додати наступні рядки:

[Table]

define ( ‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 300); // секунди

define ( ‘WP_POST_REVISIONS’, 5);

[/ Table]

Після змін коду WordPress зберігає максимум 5 змін поста і тільки 5 хвилин. У разі необхідності можна знову включити функцію «Ревізія постів».

Якщо немає бажання змінювати код для файлу wp-config.php, можна встановити плагін – Revision Control або плагін для видалення ревізії постов- WP Clean Up. Тоді оптимізований WordPress автоматично почне управляти ревізіями постів. Більш детально як встановити та управляти можна почитати тут.

Посилання на блог і трекбекі: посилання на блог і трекбекі також можуть заповнити базу даних. Їх теж можна відключити. Це можна зробити так: Налаштування / Обговорення / Дозволити оповіщення з інших блогів (повідомлення і зворотні посилання) на нові статті

Коментарі в блозі: Коментарі в блозі – це зовсім не погано, але тільки якщо це не тисячі спам-коментарів, які займають місце в базі даних. Обов’язково потрібно регулярно видаляти такі коментарі, щоб не «засмічувати» базу даних.

Модулі: Деякі плагіни збирають дані і завантажують їх у базу даних. Спочатку вони здаються корисними, але насправді просто займають багато місця. Наприклад, один плагін може використовувати до 160 мб. простору бази даних. Це тільки один плагін! А якщо їх декілька?

Аналітика та реєстрації: З обережністю треба ставитися до плагінів, які аналізують історію і реєстрацію даних на веб-проект. В основному вони використовують великий обсяг бази даних, що може привести до повільної роботи сторінки і погіршить оптимізацію WordPress.
Можна встановити плагін WP-Cleanup і використовувати його для чищення і оптимізації бази даних.

2. Оптимізація зображень в WordPress

Від розміру картинок залежить час його завантаження на сторінці. Це відбувається, коли потрібно завантажити картинку високої розподільчої здатності, або, коли фотографія публікується в статтях і потім відображається на домашній сторінці.

Існує 2 способи оптимізації власних картинок:

Оптимізація зображення на WordPress

· Регулярно оптимізувати і зменшувати розмір фотографій; це можна робити без погіршення якості фото;

В цьому випадку відмінно підходить безкоштовний сервіс  OptiPic, він автоматично стисне вам все зображення на сайті без вашої участі.

· Затримувати завантаження картинок; цей спосіб використовується, коли фотографія не завантажуються, поки читач прокручує вікно, де є це фото. Даний спосіб дозволить уникнути проблем при завантаженні веб-сайту. Для цього можна використовувати різні плагіни, наприклад Lazy Load і аналогічні йому зі схожою назвою.

Оптимізація картинки дозволяє зменшити розмір з 2 мб. до 600 кб. без погіршення якості. Це робиться з метою видалення непотрібних фрагментів зображення. Фото можна оптимізувати в блозі на WordPress за допомогою встановлення спеціальних плагінів.
Без сумніву, така оптимізація WordPress відмінно позначиться на швидкості завантаження вашого порталу, так як зазвичай саме не оптимізовані картинки найдовше вантажаться, особливо це актуально для мобільних пристроїв і мобільного інтернету.

3. Використання кешу і видалення заголовків

Більшість веб-ресурсів на WordPress могли б бути вдвічі швидше, якби використовували кешування.

Оптимізація WordPress за рахунок кешування базується на зберіганні файлів веб-ресурсу в кеші браузера відвідувача або готових сторінок на сервері, тобто автоматично зберігає в фаил кеша сторінку, періодично, коли відвідувач заходить на сайт. Завдяки чому при запиті сторінки браузером, блогу не треба кожен раз формувати сторінку з нуля. У разі стандартного завантаження йому треба зробити багато запитів до бази, обробити програму на PHP і так далі. З кешом ж видається вже готовий результат, відразу.

Кешування дозволяє помітно збільшити швидкість роботи вашого блогу. Було встановлено, що можливість повного кешування може прискорювати роботу блогу на WordPress від 2.4 секунди до 900 мілісекунд.

Після включення кешування, можна також включити модуль закінчення часу заголовків, це модуль http сервера Apache mod_expires. Ця оптимізація дозволить збільшити швидкість роботи WordPress, сповістивши браузери відвідувачів, коли запитувати певні файли з сервера. І файли будуть зберігатися в браузері користувача потрібний час. Модуль mod_expires може заощадити ресурси сервера і значно збільшити швидкість відкриття сторінки.

Частина 2

Джерело: reallyhost

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*