Як заміряти і відслідковувати ефективність SEO (частина 2)

Відсоток конверсій від пошукового терміна або фрази

Для прикладу: 5,80% відвідувачів, які прийшли на сайт Moz за запитом SEO Tools, зареєструвалися під час цих відвідин. Це набагато більш високий відсоток конверсій в порівнянні з іншими ключовими словами.

Знаючи цю інформацію, ми можемо робити дві речі:

  • Перевіряючи наші позиції, ми бачимо, що знаходимося на 4 місці за цим ключовим словом. Якщо будемо працювати над підвищенням позиції, це принесе нам ще більший відсоток конверсій.
  • Наша аналітика також покаже, на яку сторінку прийшли користувачі за цим ключовим словом. Тому ми можемо почати покращувати досвід користувачів саме на цій сторінці.

Справжня цінність цієї простої перевірки – знайти ключові слова, які постійно перетворюють відвідувачів в платних користувачів. Крім цього, ви зможете зосередитися на поліпшеннях позицій в пошуковій системі і на посадочних сторінках.

Кількість сторінок, які отримали хоча б одне відвідування з пошукових систем

Знання того, скільки сторінок отримує трафік з пошуку, – основна метрика для контролю загальної ефективності. Знаючи це число, ми можемо подивитися на індексацію – кількість сторінок з сайту, яку пошуковики розміщують в своїх індексах.

Для найбільших сайтів з 50 000+ сторінками тільки включення їх в індекс вже дає приріст трафіку. Тому ця метрика показує число, яке можна розцінювати як успіх або провал.

Коли ви працюєте над такими речами, як архітектура сайту, отримання посилань, карта сайту, унікальність контенту і метаданих, лінія трендів повинна рости, показуючи, що все більше сторінок виводиться в результатах пошуку. Тому сторінки, які отримують пошуковий трафік, – ймовірно, кращий показник наявності «довгого хвоста запитів».

Сервіси для аналітики

Корисні платні інструменти

Корисні безкоштовні інструменти

Додаткові ресурси

Як вибрати інструмент для аналітики: радикальна альтернатива від Авінаша Каушика в 2006 – керівництво актуальне досі.

Неважливо, яке ПЗ для аналітики ви виберете, ми настійно рекомендуємо протестувати різні версії сторінок на сайті і поліпшити відсоток конверсії на підставі результатів.

Джерело: moz.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*