Як заміряти і відслідковувати ефективність SEO (частина 3)

 

Метрики для вимірювання SEO-оптимізації

Складно оптимізувати сайт під поведінку різних пошукових систем, так як їх алгоритми не публічні. Але комбінувати різні тактики досить ефективно. Ви можете також використовувати те, що ви дізналися, якісну аналітику і SEO-знання, щоб створити план дій з оптимізації сайту.

Інструменти Google

Перевірка індексації сторінок в Google

Приклад індексації сторінки в пошуковій системі Google

Обмежте ваш пошук за певним сайтом. Корисно бачити кількість і список сторінок, що індексуються за певним доменом. Ви можете розширити це значення, додавши до нього параметри пошуку. Наприклад, site:moz.com/blog inurl:tools покаже тільки ті сторінки в індексі Google, які вже є в блозі і містять слово «інструменти» у посиланні. Це число буде коливатися, але це досить надійний показник.

Google Trends

Популярність ключового запиту «коргі» в Google Trends

На сайті google.com/trends ви можете пошукати обсяг пошуку ключових слів і популярності протягом часу. Зайдіть в акаунт Google, щоб отримати більш поглиблені дані, включаючи цифри замість звичайних ліній тренду.

Інструменти MOZ

Метрики сторінок

Авторитет сторінки – пророкує ймовірність того, що сторінка буде добре ранжируватися незалежно від контенту. Чим вище авторитет сторінки, тим більше у неї потенціал вище ранжуватися.

MozRank – 10-бальна шкала глобального авторитету або популярності посилань.

MozTrust – інший компонент Open Site Explorer, MozTrust, розподіляється через посилання. Спочатку визначаються надійні сайти, які служать базою для розрахунку метрики. До цих сайтів відносяться великі міжнародні сайти університетів, медіа та урядів. Сайти, які отримують посилання від найавторитетніших сайтів, потім можуть передавати цей авторитет далі у своїх посиланнях. Цей процес триває по всьому інтернету. MozTrust кожного посилання знижується в міру того, як її відстань від авторитетних сайтів збільшується.

Число посилань – загальне число сторінок, які містять хоча б одне посилання на сторінку, максимум з одним відповідним посиланням на сторінці. Наприклад, якщо домашня сторінка бібліотеки Конгресу посилається на домашню сторінку Білого дому в контенті і футері, це буде вважатися одним посиланням.

Кількість кореневих доменів, що посилаються один на одного – загальна кількість унікальних кореневих доменів, що містять посилання на сторінку, максимум з одним відповідним посиланням на домен. Наприклад, якщо topics.nytimes.com і www.nytimes.com обидва посилаються на домашню сторінку Moz, це буде вважатися одним кореневим доменом, що посилається .

External MozRank – тоді, як MozRank вимірює вагу внутрішніх і зовнішніх посилань, external MozRank вимірює тільки кількість зовнішніх посилань. Так як зовнішні посилання можуть відігравати важливу роль, external MozRank – важлива метрика для передбачення рейтингу сторінки в пошукових системах.

Метрики за доменами

Авторитет домену – прогнозує, наскільки добре ранжируватиметься веб-сторінка за певним доменом. Чим вище авторитет домену, тим вище потенціал рейтингу сторінки на цьому домені.

Domain MozRank – MozRank на рівні домену, або DmR, обчислює популярність певного домену в порівнянні з іншими доменами в інтернеті. DmR обчислюється для піддоменів і кореневих доменів. Ця метрика використовує той же алгоритм, що і MozRank, але застосовується до графіку посилань на рівні доменів.

MozTrust для доменів – обчислюється серед доменів. Нові або погано облінковані сторінки можуть успадкувати деяку довіру від хорошого домена.

Кількість посилань – кількість сторінок, які містять хоча б одне посилання на домен. Наприклад, якби сайти http://www.loc.gov/index.html і http://www.loc.gov/about містили посилання на сайт http://www.nasa.gov, це б вважалося як два посилання на домен.

Кількість кореневих доменів, що посилаються – кількість різних доменів, які містять хоча б одну сторінку з посиланням на будь-яку сторінку сайту. Наприклад, якби сайти http://www.loc.gov/index.html і http://www.loc.gov/about містили посилання на http://www.nasa.gov, це б вважалося як один кореневоий домен, що посилається на nasa.gov.

Як застосовувати ці дані

Помічати коливання на сторінці пошуковика і в числі посилань

Цифри в запитах «site:” і “link:” рідко бувають точні, тому не варто турбуватися через сильні коливання – тільки якщо вони не супроводжуються падінням трафіку. Наприклад, в будь-який день Yahoo! показує між 800,000 і 2,000,000 посилань за доменом moz.com. Очевидно, що ми не одержуємо і не втрачаємо сотні тисяч посилань кожен день, тому це дає нам мало розуміння про зростання або зменшення кількості посилань.

Якщо падіння кількості індексованих посилань або сторінок збігається з падінням трафіку в пошукових системах, ви можете дійсно втрачати посилальну вагу.

В такому випадку перевірте:

  • чи існують досі важливі посилання, які раніше приводили трафік на сайт або давали приріст рейтингу;
  • чи не втрачаєте ви позиції через штрафи, злом сайту або шкідливого ПО.

Ретельний аналіз вашого сайту за допомогою аналітики і Google’s Search Console допоможе виявити потенційні проблеми.

Відстежувати падіння трафіку з одного пошукача

Якщо з одного пошукача до вас йде стабільно менше трафіку, ніж з інших, за широким колом пошукових запитів, існує кілька причин, чому це відбувається:

  • Пошуковик наклав на вас штрафні санкції за те, що сайт порушуєте якість пошуку або правила пошукача. Подивіться пост про те, як визначити штрафні санкції пошукача і вирішити проблему.
  • Ви випадково заблокували доступ боту пошукача. Перевірте файл robots.txt file і теги meta robots, а також перевірте Webmaster Tools для пошукача на можливі проблеми.
  • Пошуковик поміняв алгоритм рейтингу таким чином, що це погано впливає на позиції сайту. Найчастіше, це відбувається, тому що посилання, що вказують на сайт, втратили цінність. Це особливо актуально для сайтів, які займаються кампаніями ручного лінкбілдінгу посилань з низькою або середньою якістю.

Відстежувати падіння трафіку з декількох пошукових систем

Це можливо, тому що ви зробили щось, що заблокувало ботів або зупинило індексацію. Причина може бути в файлі robots.txt або тегах meta robots, в аптаймі хостинг-провайдера, проблемах з DNS або інших технічних неполадках. Поспілкуйтеся з цього приводу з системним адміністратором, програмістами, хостинг-провайдером, уважно перегляньте облікові записи Webmaster Tools і аналітику, щоб визначити можливі причини проблеми.

Відстежувати індивідуальні коливання рейтингу

Зростання або втрата рейтингу по одному або декільком термінам відбувається мільйон разів в день з мільйонами сторінок, і зазвичай про це не варто турбуватися. Алгоритми ранжирування змінюються, конкуренти отримують і втрачають посилання, пошукові системи іноді можуть навіть робити помилки при обході сторінок і ранжуванні.

Коли рейтинг різко падає, варто уважно переглянути елементи на сторінках на предмет будь-яких ознак надоптимізації або порушення правил. Також зверніть увагу на те, що раптові скачки в рейтингу нового контенту, і тимчасовий період високої видимості, який супроводжується сильним падінням, – це нормально.

Помічати позитивне зростання метрик посилань без підвищення рейтингу

Багато власників сайтів припускають, що як тільки вони застосували традиційні прийоми SEO – посторінкову оптимізацію, придбання посилань, – вони можуть очікувати негайних результатів. Це, на жаль, не так – особливо для висококонкурентних нових сайтів, сторінок і контенту зростання в рейтингу займає час. Навіть якщо ви заробите багато відмінних посилань, це не точний рецепт миттєво вийти в топ.

Пам’ятайте, що пошукачі не тільки повинні обійти всі ці сторінки, де ви придбали посилання, але також проіндексувати їх і обробити.

Джерело: moz.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*