Ноутбук, заражений шістьма найнебезпечнішими вірусами в світі, продали більш ніж за $ 1 млн

Samsung NC10 коштує менш ніж $ 200. Але такий ноутбук з шістьма найнебезпечнішими комп’ютерними вірусами в світі, як виявилося, коштує понад $ 1 млн. 

Китайський інтернет-художник Гуо О Донг організував аукціон для продажу свого проекту, якій він назвав Persistence of Chaos ( «Сталість хаосу»). Це ноутбук, заражений такими вірусами: WannaCry, ILOVEYOU, MyDoom, SoBig, DarkTequila і BlackEnergy. За його оцінкою, загальна економічна шкоду, заподіяна ними, становить $ 95 млрд.

Відзначається, що поки комп’ютер залишається від’єднаним від інтернету, «коктейль цифрових жахів», які він містить, поширюватися не зможе.

«Ви, як покупець, повинні розуміти, що ця робота є потенційною загрозою для безпеки, – йдеться в повідомленні на сайті художника. – Відправляючи свою ставку, ви погоджуєтеся і визнаєте, що купуєте цю роботу як твір мистецтва або з наукових причин і не маєте наміру поширювати шкідливі програми».

Сам Гуо О Донг назвав свій ноутбук «своєрідним бестіарієм – каталогом історичних загроз».

Художник пояснив, що хотів створити фізичне уявлення гірших кіберзагроз.

«У нас є уявлення, що речі, які відбуваються в комп’ютерах, насправді не можуть вплинути на нас, але це абсурд, – зазначив він. – Віруси – це зброя, яка впливає на електричні мережі або громадську інфраструктуру, вони можуть завдати прямої шкоди ».

Створення проекту обійшлося творцеві в $ 10 тис. Покупець поки залишається невідомим.

Віруси на ноутбуці Гуо О Донга:

WannaCry – вірус-вимагач, який атакував десятки тисяч пристроїв по всьому світу 2017 року. У створенні вірусу підозрювали хакерів з Північної Кореї;
ILOVEYOU – вірус, який поширився по електронній пошті 2000 року. Вважається одним з найбільш руйнівних вірусів в історії;
MyDoom – вірус, який вразив безліч пристроїв 2004 року;
SoBig – в 2003 році ЗМІ називали цей вірус рекордсменом за швидкістю поширення;
DarkTequila – вірус, який крав банківські облікові дані 2018 року, поширювався в Латинській Америці;
BlackEnergy – троян, який, імовірно, використовували для злому української енергосистеми.

Джерело: cn.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*