Розробники шпигунського ПЗ пригрозили судом журналістам, які про них написали

Новинний ресурс Netzpolitik.org змушений був зняти публікації про порушення розслідування проти творців троянця FinFisher. Це сталося після того, як до редакції блогу надійшла досудова претензія, подана в інтересах розробників шкідливої ​​програми.

Троянець FinFisher / FinSpy – це мультиплатформенний інструмент для стеження за діями користувачів кінцевих пристроїв. Розробники продають цю платформу виключно урядам і правоохоронним органам (без огляду на те, якого роду політичний режим представляє клієнт), так що FinFisher вважається «легальним» шкідливим ПЗ.

FinFisher / FinSpy по суті пропонує необмежені можливості стеження за цифровими пристроями користувачів, в першу чергу за смартфонами. Шпигунська програма дозволяє отримувати її операторам доступ до списку контактів, повідомлень в чатах, телефонних розмов, фото і відео, в тому числі тих, що передаються через WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Telegram, а також, за даними «Лабораторії Касперського».

Вартість програмного комплексу, за деякими відомостями, становить 1,4 млн євро, що недорого для державних бюджетів.

Вперше про FinFisher широкої громадськості стало відомо в 2011 р завдяки Wikileaks. Після цього він став регулярно привертати увагу журналістів і активістів, а також експертів з області інформаційної безпеки. «Лабораторія Касперського» відзначає, що моніторять розвиток FinFisher / FinSpy з 2012 р.

До теперішнього часу застосування FinFisher проти неугодних відзначено в Бахрейні та Узбекистані; ознаки використання тієї ж технології були виявлені також більш ніж в 35 країнах світу на всіх континентах.

У 2019 Netzpolitik.org, асоціація «Репортери без кордонів», німецьке Товариство за громадянські права і Європейський центр прав людини та конституційних прав провели власне розслідування і виявили, що уряд Туреччини в 2017 р – «з ймовірністю, що межує зі стовідсотковою певністю » – використовувало FinFisher / FinSpy для стеження за учасниками протестів.

Це стало підставою для подачі заяви проти розробників FinFisher в прокуратуру ФРН: німецьке законодавство забороняє прямий експорт до Туреччини будь-яких розробок подвійного призначення, включаючи пристрої та програмне забезпечення, яке можна використовувати для кібершпіонажу. Заборона на експорт для ПО не змінювалася з 2015 року, а в Туреччині, за даними журналістів, використовувалася розробка 2016 р. Отже, програма могла потрапити в Туреччину тільки в обхід чинного в Німеччині законодавства.

4 і 5 жовтня 2019 р Netzpolitik опублікував два пости з цього приводу. Незабаром після цього в видання надійшла досудова претензія від юридичної фірми Schertz-Bergmann, в якій авторів Netzpolitik звинувачували в порушенні німецького законодавства про ЗМІ: автори були зобов’язані включити в свій матеріал коментарі розробників FinFisher, але не зробили цього.

Зі свого боку, редактори Netzpolitik стверджують, що протягом декількох років намагалися отримати коментарі від творців шпигунської платформи, в тому числі і при підготовці знятих публікацій. Але їх запити завжди ігнорувалися.

Розробкою FinFisher займається однойменна мюнхенська компанія, також відома як Lench IT Solutions і Gamma Group.

Gamma Group – за деякими відомостями, не більше ніж «поштова скриньку», тобто, підставна компанія, формально є «батьківською» фірмою для двох інших організацій – британської Gamma International Ltd. і німецької Gamma International GmbH; обидві, в той же час, є підрозділами Lench IT Solutions або FinFisher.

У скарзі від журналістів, однак, потенційними відповідачами названо ряд осіб, що займають різні посади в компаніях Finfisher Labs GmbH і Elaman GmbH, причому обидві фірми зареєстровані за однією і тією ж адресою.

Elaman називає себе розробником в сфері «оборонних технологій, комунікацій та безпеки«, що активно співпрацює з правоохоронними органами в усьому світі. Elaman також став свого часу об’єктом «зливу» з боку Wikileaks.

Варто відзначити, що в 2014 р. хакери зламали мережі Gamma International, викравши звідти близько 40 ГБ даних, включаючи вихідний код FinFisher.

Прокуратура Німеччини порушила-таки розслідування проти розробників FinFisher: доводи журналістів і активістів про порушення експортного законодавства визнали досить вагомими.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*