У Google Play знайдений легальний спосіб шпигувати за користувачами Android

Головним нововведенням Android 6.0 Marshmallow стала система дозволів. Вона була покликана стати інструментом контролю в руках користувачів, за допомогою якого вони змогли б забороняти додаткам доступ до тих або інших функцій свого смартфона.

Наприклад, завдяки їй можна заборонити програмі взаємодіяти зі службами геолокації, читати SMS-повідомлення та переглядати і здійснювати дзвінки. Ось тільки, як виявилося, вимоги системи дозволів можна легко і просто обійти з мовчазного схвалення самої Google.

Виявляється, що для того, щоб система дозволів поширилася на конкретний додаток, його розробник повинен адаптувати його відповідно до вимог Android 6.0 Marshmallow. Якщо цього не зробити, воно все одно зможе працювати на пристроях під управлінням цієї і навіть більш нових версій операційної системи, але при цьому не буде підкорятися вимогам системи дозволів, маючи необмежений доступ до системних служб і функцій смартфона.

Як з’ясували дослідники Університету Меріленда, багато розробників користуються цим прорахунком Google і досі не поновили свої додатки під Android 6.0 Marshmallow. Це робиться для того, щоб якомога довше зберігати контроль над даними користувачів, впевнені експерти. В іншому випадку, що заважає розробникам, справно оновлюючим свої додатки, адаптувати їх під SDK Android 6.0 Marshmallow?

Але найсумніше в цій ситуації те, що Google практично немає діла до того, як розробники виконують вказівку з оптимізації своїх додатків для роботи з системою дозволів. Спочатку пошуковий гігант дав творцям ПО на це 3 роки, після закінчення яких для тих, хто не підкорився новим вимогам, не було ніяких санкцій. Google просто залишила все як є, піддавши тим самим користувачів небезпеці та вселивши в розробників почуття вседозволеності.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*