В Україні з’явиться Єдиний центр даних у сфері нацбезпеки

На створення центру спрямували понад 12 млн гривень.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо створення Єдиного центру зберігання та обробки даних у сфері національної безпеки та оборони. На його створення було спрямовано 12,3 млн гривень. Даний ценр повинен зменшити ризики витоків інформації.

В цьому році державні електронні інформаційні ресурси пройшли огляд стану кіберзахисту. За результатами огляду й планувалася підготовка нової стратегії кібербезпеки.

“Великий масив інформації буде оперативно аналізуватися та надходитиме до апарату Ради нацбезпеки та оборони під надійним кіберзахистом. Це значно послабить ризики витоків інформації”, – йдеться у заяві прем’єра.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов назвав сферу кібербезпеки ключовою складовою національної безпеки. Під час зустрічі з делегацією працівників Сенату Сполучених Штатів Данілов заявив, що сфера кібербезпеки є одним з найважливіших пріоритетів діяльності РНБО України.

“У наступні п’ять-десять років кіберзброя стане номером один у світі, навіть ядерна зброя відійде на другий план”, – сказав він.

При цьому секретар РНБО додав, що в глобалізованому світі, де війни все більше стають гібридними, захист інформації та пристроїв для роботи з нею є вкрай важливим, оскільки для кіберзлочинів не існує кордонів.

Джерело: rbc.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*