Влада Фінляндії організувала серію кібератак на держустанови з вимогою виплат криптовалюти

Більше 200 фінських державних установ і громадських організацій взяли участь в «репетиції» протидії кібератакам з вимогою виплати криптовалюти.

Координував імітацію кібератак Центр реєстрації населення Фінляндії, діючий при мінфіні країни. Організації отримали загрози злому від «хакерського угруповання» з вимогою виплати біткоінів.

Метою подібної операції є вироблення швидкої реакції муніципальних установ і громадських організацій на можливі реальні кібератаки, вказали в Центрі реєстрації. У відомстві пояснили необхідність проведення подібних навчань зростаючою загрозою хакерських атак.

Ось декiлька прикладiв:

В травні тисячі службових комп’ютерів в Балтіморі, штат Меріленд, а також в інших містах США опинилися під атакою хакерів, які зажадали виплатити їм $ 100 тис в біткоінах. Примітно, що використовували вони для цих цілей програму EternalBlue, яку розробило Агентство національної безпеки США (АНБ).

А в червнi міська рада Рів’єра-Біч у Флориді одноголосно вирішила заплатити кіберзлочинцям 65 ВТС (близько $ 600 тис. на той момент), але тоді хакери повністю взяли комп’ютерну систему міста під контроль.

Влада заявила, що іншого вибору, крім як виплатити злочинцям грошi в обмін на збереження важливої ​​інформації, у них немає. Хакери взяли під контроль комп’ютерну систему Рів’єра-Біч, використавши для цих цілей вірус-шкідник, відправлений по електронній пошті. В результаті атаки місцева поліція і пожежна служба були змушені записувати інформацію про вхідні дзвінки 911 на папір. Таких дзвінків, заявляють представники міської влади, в день надходило близько 300.

Також очікується, що влада Рів’єра-Біч витратять ще близько $ 1 млн на повне відновлення і оновлення пошкоджених систем.

В минулому місяці хакери зламали міський портал Йоганнесбурга і зажадали викуп у біткоінах. Група, яка назвала себе Shadow Kill Hackers, отримала несанкціонований доступ до інформаційної міської системи. Хакери вимагали заплатити 4 BTC (більше $ 30 тис за поточним курсом) до 28 жовтня, загрожуючи інакше викласти фрагменти даних в мережу. Влада  була змушена закрити системи виставлення рахунків та інших електронних послуг на міському порталі, але вимоги шантажистів задовольнити відмовилася.

Тож, як ви вважаєте, чи потрiбнi такi тренування в Українi?

Джерело: forklog.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*