Windows 10 без «всевидющого ока»: Microsoft дозволила використовувати ОС без «стеження»

Однак, дане нововведення поширюється тільки на корпоративних користувачів.

Корпорація Microsoft дозволила корпоративним користувачам ОС Windows 10 відключати телеметрію, присутню в системі з моменту виходу її першої стабільної версії влітку 2015. Таким чином компанією не буде здійснюватися стеження за діями користувачів і відправки даних на сервери Microsoft.

Зміни поки не торкнулися звичайних споживачів, і Microsoft не повідомляє, коли саме вони отримають можливість відключати стеження за ними.

Зміни в питаннях, що стосуються телеметрії, були виявлені фахівцями Баварського державного управління з нагляду і захисту інформації (Bavarian State Office for Data Protection Supervision, Німеччина). За їх словами, нові опції були впроваджені в оновлення 1909 році, поширення якого почалося в кінці 2019 р.

Як відзначили співробітники відомства, вони виявили можливість повного відключення телеметрії в ході перевірки однієї з робочих станцій під управлінням Windows 10. Сама Microsoft не повідомляла про появу в ОС даної функції.

Однак експерти відзначили, що повне відключення всiх функцiй може бути небезпечним.

У новій конфігурації Windows 10 не можна відключати лише запити серверів Microsoft, що поставляють криптографічні сертифікати. Зроблено це тому, що ці сервери потрібні для підтвердження безпечної роботи Windows 10. Відключити ці запити можна вручну, але робити це не рекомендується з міркувань безпеки », – відзначили представники німецького регулятора.

Які дані збирає Microsoft

У 2017 р Microsoft випустила оновлення Creators update для Windows 10, в якому розділила всю зібрану про користувача інформацію на два розділи – базовий і повний. У базовий увійшли відомості про комп’ютер, на якому запускається ОС, а також дані про якість роботи системи і подробиці про сумісність додатків і Windows Store.

Повний комплект включає загальну інформацію, дані про використання продуктів і сервісів, установку додатків, споживання контенту, а також про перегляд сторінок, пошук і запити в інтернеті. Сюди ж відносяться відомості про малювання, набiр тексту і розпізнавання мови, дані про ліцензії та придбання. Іншими словами, повний збір відомостей про практично будь-яку діяльнiсть користувача за ПК під управлінням Windows 10. Після установки оновлення Creators update користувачі отримували можливість деактивувати один з них.

Microsoft планувала дозволити корпоративним клієнтам повне відключення телеметрії ще восени 2015 року після того, як через два дні після релізу Windows 10 в липні 2015 року на неї обрушився шквал критики користувачів через стеження за ними. Вони були незадоволені тим, що Microsoft збирає занадто різноманітний обсяг даних про них і потім використовує інформацію, в тому числі, для показу персоніфікованої реклами.

Випустити важливий для багатьох апдейт і дозволити відключати «всевидюче око» Microsoft збиралася до кінця 2015 р. В пізніших версіях ОС така опція справді з’явилася, але Windows продовжувала стежити за користувачами навіть після її активації.

Про проблеми з постійно діючою телеметрією стало відомо в грудні 2018 р. Проблема виявилася в тому, інформація про активність користувачів сприймалася самої ОС як діагностична, і в результаті вона продовжувала передавати її на сервери Microsoft.

Насправдi, повністю відключити стеження за користувачами можна не тільки в корпоративній, а й в призначених для користувача версіях Windows 10, проте стандартними засобами зробити це не вийде. Реалізація можлива шляхом внесення певних змін до реєстру вручну.

Також для цього може використовуватися додаткове програмне забезпечення, перші зразки якого з’явилися практично відразу після виходу самої Windows 10. До такого роду ПО належить додаток Disable Windows Spying (DWS).

Джерело: hvylya.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*