Влада США шукає спосіб заборонити шифрування в сервісах Apple і Facebook

Незважаючи на те, що наскрізне шифрування є важливою складовою в забезпеченні безпеки даних, це абсолютно не означає, що воно здатне захистити від усього і відразу. Практика показала, що навіть WhatsApp, в якому всі повідомлення надійно шифруються, все-таки може стати засобом передачі шкідливих файлів. Проте влада США вважає, що таке явище, як наскрізне шифрування, в принципі досить небезпечне, оскільки дозволяє приховати ту чи іншу інформацію від правоохоронних органів. Тому логічно, що його потрібно взяти і заборонити.

Сенатор від штату Південна Кароліна Ліндсі Грем, який очолює комітет з судової системи, виніс на розгляд законопроект про дитячий контент. Він пропонує опрацювати методики з вивчення вмісту різних онлайн-майданчиків, до яких мають доступ діти, виявлення їх авторів і видалення в разі потреби. У документі ніде не говориться про те, що компанії повинні відмовитися від наскрізного шифрування, однак передбачає це, оскільки отримати доступ до зашифрованої інформації без розшифровки було б неможливо.

Заборона наскрізного шифрування

Сумнівів у тому, що Ліндсі Грем намагається обхідним шляхом змусити компанії відмовитися від шифрування або як мінімум послабити його, немає. Справа в тому, що в грудні сенатор заявив, що використання наскрізного шифрування підриває національну безпеку США і завдає непоправної шкоди громадянам. Тоді він зізнався, що якщо компанії самі не відмовляться від шифрування, їх змусять це зробити за законом або через суд. Те його висловлювання викликало великий резонанс, а тому, очевидно, він вирішив зробити вигляд, що забув про шифрування, підійшовши до вирішення цього питання з іншого боку.

Законопроект має досить широке охоплення і в своєму поточному стані передбачає контроль за такими сервісами, як iCloud, Facebook, WhatsApp, iMessage і багатьма-багатьма іншими. Його автор вважає, що платформи подібного роду є дуже привабливими для дітей, а значить, і для різного роду злочинців на кшталт педофілів, гвалтівників і інших, які зазіхають на життя, а також на фізичне і психологічне здоров’я неповнолітніх. Це може проявлятися як в прямих спробах встановити контакт, так і в непрямих допомогою розповсюдження забороненого контенту.

Як Apple стежить за користувачами

Компанії на зразок Apple і Facebook мають в своєму арсеналі необхідний інструментарій для відстеження та боротьби з небажаним контентом. Наприклад, Apple не приховує, що аналізує всі фотографії, які користувачі вивантажують в iCloud. Само собою, це роблять не живі люди, а програмні алгоритми, які на основі певних критеріїв шукають знімки з згвалтуванням або знущаннями над дітьми. Поки не ясно, чи звертається Apple в поліцію, коли знаходить щось подібне, але достеменно відомо, що облікові записи користувачів, що зберігають в хмарі контент подібного роду, блокуються.

Останнім часом влада багатьох країн світу намагається зробити так, щоб наскрізне шифрування і подібні йому методики захисту даних використовувалися якомога рідше або не використовувалися взагалі. Адже якщо громадяни мають можливість приховати від спецслужб ту інформацію, яку вони не захочуть розголошувати, то отримати до неї доступ буде дійсно неможливо. Само собою, такий розклад не може влаштувати правоохоронні органи, які звикли знати все і про всіх. Тому буде цікаво подивитися, як Apple і інші спробують відстояти право своїх користувачів на недоторканність приватного життя.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*