З початку року в Україні вчинено понад 4 тисяч кіберзлочинів

За даними Національної поліції України з січня по листопад 2019 року в Україні вчинено понад 4 тисяч кіберзлочинів. Про це під час слухань комітету цифрової трансформації на тему Національної кібербезпеки та кіберзахисту України повідомив начальник департаменту кіберполіції Нацполіції України Олександр Гринчак.

“За даними Нацполіції прослідковується чітка тенденція збільшення кількості кіберзлочинів. У 2015 році вчинено 2900 злочинів. За 11 місяців 2019 року вчинено вже 4100 злочинів. Як свідчить практика, ні державний, ні приватний сектор не мають 100% захисту від протиправних посягань у кіберпросторі”, – зазначив Гринчак.

Нещодавно кіберполіція затримала 31-річного чоловіка за викрадення більше мільйона гривень з банківських рахунків громадян.

До вчинення правопорушень зловмисник ретельно готувався. Він замовив більше сотні карт, які не мали ідентифікатора користувача, тобто виступали “білим пластиком”. Надалі він використовував ці картки для дубляжу оригінальних карт громадян. Злочинна схема виглядала так: під час використання банкомату, він імітував виникнення проблеми та пропускав до банкомата наступного користувача. Перед цим зловмисник проводив спеціальні маніпуляції з банкоматом, що дозволяли копіювати картку наступного користувача. Відтак отримував доступ до банківських карток громадян”, – зазначили у пресслужбі.

Джерело: unn.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*