Мобільні версії сайтів в майбутньому замінять мобільні додатки

Мобільні додатки є невід’ємною частиною як iOS, так і Android. Але, можливо, їм скоро прийде кінець. Вся справа в PWA (Progressive Web Apps). Це веб-додатки, побудовані на фронтенд-технологіях (HTML, CSS, JavaScript). Простими словами, мобільні версії сайтів в майбутньому замінять мобільні додатки.

Якщо раніше сайти відмальовувались на сервері, сьогодні багато нових проектів розробляються в форматі SPA, коли велика частина коду розташовується і обробляється в браузері. Це дозволило розробникам істотно спростити процес створення складних інтерфейсів. Серед популярних реактивних бібліотек можна виділити React, Vue і Svelte. Саме вони і є основою більшості прогресивних веб-додатків.

Щоб краще розуміти, про що йде мова, можна взяти в приклад сайти Facebook, VK або Twitter. Всі вони написані з використанням бібліотеки React, яка, до слова, розробляється самою Facebook, ключову роль в розробці займає російський програміст Ден Абрамов. І саме вона дозволяє додатку бути реактивним і відчуватися на смартфонах як даний додаток.

Що ж таке «реактивність»?

Спробуйте в мобільному додатку Twitter провести будь-які дії, наприклад, переключити вкладки. Ви помітите, що сторінка при цьому не перезавантажується. В цьому і основа реактивності, коли сторінка працює без перезавантаження. І саме це дозволить в майбутньому відмовитися від мобільних додатків.

Але, насправді, справа не тільки в цьому. Нормальної реактивності недостатньо, щоб веб-додаток здавався нативним мобільним додатком. Для цього придумали PWA. Це веб-технологія, яка дозволяє встановлювати реактивні додатки на смартфони, додає підтримку повідомлень, а також стилізує статус бар під колір додатку і прибирає інтерфейс браузеру.

Сама технологія працює в браузері, тому є ще один важливий момент, який може вплинути істотно на популяризацію PWA – це API, яке надає браузер. Наприклад, Chrome сьогодні дозволяє розробникам отримувати безліч різної інформації, взятої з операційної системи. Це і наявність активної темної теми, інформація про кількість зарядки на смартфоні, про розмір оперативної пам’яті і так далі. Наприклад, перейшовши на який-небудь ресурс на вашому гаджеті, тема сайту може автоматично підлаштуватися під тему вашої операційної системи. Круто, чи не так?

Приклади PWA-додатків:

Калькулятор
Instagram
Twitter Lite
Магазин PWA-додатків

Крім того, вже зараз магазин додатків Google підтримує PWA в режимі TWA (Trusted Web Activity). Таким чином розробники можуть з легкістю впроваджувати свої JavaScript-додатки прямо в Google Play без необхідності розробляти повноцінний нативний мобільний додаток. І це саме те, до чого в майбутньому прийде ринок мобільного ПЗ.

Бізнес завжди прагне зменшити витрати на розробку.

Бізнес завжди прагне зменшити витрати на розробку. Так з’явився Electron – бібліотека JavaScript, яка дозволяє на основі веб-технологій розробляти десктопні програми (Notion, Slack і інші).

В даний час на ринку розробки мобільних додатків популярний Flutter. Це SDK від Google, з ним розробники можуть створювати мобільні додатки для iOS і Android одночасно без необхідності окремо писати код на Swift і Kotlin.

Ще однією цікавою технологією є проект Houdini, що розробляється Google. За допомогою нього веб-додатки стануть вкрай гнучкими в питанні зовнішнього оформлення. Ось простий приклад:

Даний проект поки перебуває в розробці, але на останній конференції Google приділила йому чимало часу.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*